Certyfikaty i badania

Złoty standard branży kosmetycznej – ISO 22716

Kosmetyki Bioélixire produkowane są z zachowaniem najwyższych światowych standardów obowiązujących w branży kosmetycznej – zdrowie i bezpieczeństwo klientów są naszym priorytetem. Wszystkie produkty powstają w zgodzie z normą ISO 22716, czyli Dobrą Praktyką Produkcyjną. To gwarancja, że dbamy o jakość naszych preparatów na każdym etapie ich powstawania: od opracowywania receptury, przez proces wytwarzania i pakowanie, aż po sposób ich przechowywania i transportu.

Certyfikat Stowarzyszenia „Kosmetyki Bez Okrucieństwa”

Wszystkie produkty Bioélixire oznaczone są symbolem cruelty free i otrzymały certyfikat Stowarzyszenia „Kosmetyki Bez Okrucieństwa”, co oznacza, że na żadnym etapie produkcji nie są testowane na zwierzętach, a marka nie współpracuje z dostawcami, którzy przeprowadzają takie testy. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest minimalizowanie negatywnego oddziaływania przemysłu kosmetycznego na środowisko naturalne. Etyka w procesie tworzenia kosmetyków jest dla nas bardzo ważna. Rozumiemy, że poszanowanie praw zwierząt we współczesnym świecie ma ogromne znaczenie z punktu widzenia ekologii, czego są świadomi również nasi klienci.

European Quality For Vegan

Wybrane propozycje z oferty Bioélixire mają w pełni wegańskie składy, co oznacza, że do ich produkcji nie wykorzystano żadnych składników zwierzęcych lub odzwierzęcych. To kosmetyki, które uzyskały międzynarodowy certyfikat European Quality For Vegan nadawany przez organizację European Notification Center Ltd. na podstawie szczegółowej, corocznej kontroli, która ma na celu sprawdzenie, czy dany preparat spełnia rygorystyczne standardy dotyczące całego cyklu życia produktu. Oznaczenie to potwierdza, że posiadające go kosmetyki są zgodne ze wszystkimi aktualnymi badaniami, atestami i normami dotyczącymi preparatów wegańskich i wegetariańskich.

Jakość składów potwierdzona badaniami

Składy naszych produktów zostały opracowane we współpracy z dermatologami i trychologami,  stąd pewność, że kosmetyki Bioélixire są nie tylko skuteczne, ale również całkowicie bezpieczne dla skóry oraz włosów. Suplement „Gęste Włosy” I generacji powstał w konsultacji z dr n med. Dorotą Wojnowską, doświadczoną dermatolożką kliniczną, a jego skład został pozytywnie zaopiniowany przez Katedrę i Zakład Naturalnych Surowców Leczniczych i Kosmetycznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, a działanie potwierdzone obserwacjami prowadzonymi przez trycholożkę Alevtinę Kolievę.