Dermozon

Dermozon to linia innowacyjnych preparatów przyspieszających procesy regeneracyjne skóry. Dzięki zastosowaniu czynnego biologicznie ozonu oraz dodatkowi naturalnych składników działają one szybko, skutecznie i intensywnie, łagodząc dyskomfort związany z podrażnieniami, gojeniem się ran, odleżynami i problemami skórnymi. Wspierają naturalne mechanizmy odbudowy organizmu m.in. po urazach naskórka oraz zabiegach kosmetycznych wymagających naruszenia jego ciągłości. Wszystkie propozycje z serii zostały bardzo dokładnie przebadane i powstały we współpracy z dr. K. Klimasem.

Uniwersalne preparaty z ozonem

Niewątpliwą zaletą wszystkich produktów z linii Dermozon jest ich uniwersalność. Mogą z nich korzystać zarówno osoby dorosłe, jak i starsze – każdy wiek ma swoje potrzeby, a preparaty z tej serii doskonale się do nich dopasowują. Ich formuła jest delikatna i bezpieczna nawet dla wrażliwej skóry. Działa odmładzająco, stymuluje naturalne procesy odnowy organizmu i minimalizuje dyskomfort towarzyszący gojeniu się ran, mikro- i makrourazów, a także innym problemom skórnym.

Czynny biologicznie ozon

Najważniejszym składnikiem aktywnym produktów z serii Dermozon jest czynny biologicznie ozon, czyli gaz będący odmianą alotropową tlenu, naturalnie występującą w ziemskiej atmosferze. W dużym stężeniu jest toksyczny, jednak w odpowiedniej dawce ma właściwości aseptyczne, bakterio- i wirusobójcze. Stosowany w kosmetykach w połączeniu z nienasyconymi kwasami tłuszczowymi tworzy związki, które głęboko wnikają w skórę, odżywiają ją, dotleniają i przyspieszają jej regenerację. Dzięki niemu substancje odżywcze mogą przenikać w znacznie głębsze warstwy naskórka niż w przypadku zwykłych preparatów.

Ze względu na antybakteryjne i dogłębnie rewitalizujące i regenerujące właściwości produkty zawierające czynny biologicznie ozon doskonale sprawdzają się w przypadku leczenia i pielęgnacji skóry podrażnionej, można je również stosować w przypadku AZS, łuszczycy, oparzeń, odleżyn, blizn oraz trudno gojących się otarć i ran, a także trądziku oraz zakażeń grzybiczych. Stosowane na skórę głowy wzmacniają i dotleniają cebulki włosowe, stymulując ich pracę, a także zapobiegają nadmiernemu wypadaniu włosów i wspierają ich porost.

Linia Dermozon w ofercie Bioélixire

Marka Bioélixire zdecydowała się włączyć produkty z serii Dermozon do swojej oferty, by umożliwić klientom kompleksową pielęgnację skóry – i nie tylko. Dbanie o włosy powinno być częścią holistycznego podejścia do troski o całe ciało, które również wymaga często wsparcia oraz regeneracji. Preparaty zawierające czynny ozon przyspieszają naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w ciele człowieka, działają odmładzająco i dotleniają skórę. Są niezwykle łatwe w stosowaniu i uniwersalne, dlatego warto sięgać po nie profilaktycznie – lub w razie potrzeby, by poradzić sobie z konkretnym problemem.