3 sposoby na wykorzystanie olejów na włosy

3 sposoby na wykorzystanie olejów na włosy

Mimo że wykorzystanie olejów w pielęgnacji włosów, jest nam już dosyć dobrze znane, to wiem, że ciągle są osoby, które o tych dobroczynnych właściwościach nie wiedzą. Co więcej, nie mają pojęcia jak dany olejek, olej czy serum olejowe wykorzystać w pielęgnacji. Do tego wpisu, skłoniła mnie rozmowa z dawno nie widzianą koleżanką. Nie miała ona w ogóle pojęcia o tym, jak fajnie można wykorzystać, te naturalne specyfiki w pielęgnacji pasm. Co więcej, samo stwierdzenie, olej na włosy, budziło w niej dość nieprzyjemne skojarzenia. Zatem dziś wpis, właśnie dla tych, którzy jeszcze nie zaczęli przygody z olejami. 3 sposoby na wykorzystanie olejów na włosy.

Olejowanie

Czynność znana od tysięcy lat, choć popularna u nas od niedawna. Z biegiem czasu, stała się prawdziwym rytuałem wśród włosomaniaczek. Nic dziwnego. Ten zabieg niesie za sobą, całą masę korzyści. Ważne jednak, aby dobrze dobrać olej do porowatosci swoich włosów, o czym pisałam już tu. Istnieje też kilka różnych technik olejowania. Warto podejść do tematu optymistycznie i spróbować. Uwierzcie mi włosy będą Wam, za to wdzięczne. Ja obecnie, nie wyobrażam sobie pielęgnacji moich wysokoporów, bez olejowania. Sam zabieg, niesie za sobą naprawdę wiele dobra. Wykonywany regularnie przywraca włosom blask, miękkości i sprężystość. Skutecznie regeneruje, nawilża i wzmacnia, osłabione i zniszczone pasma. Ma pozytywny wpływ na porost włosów, zmniejsza też widoczność rozdwojonych końcówek. Ułatwia rozczesywanie, chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Serum na końcówki i do wygładzania włosów

Teraz tak. Jeśli chodzi o zabezpieczanie i wygładzanie włosów oraz zastosowanie na końcówki, to możemy użyć oleju na dwa sposoby. Samego, czyli solo zastosować dany, ulubiony i dobrany do porowatości olej, lub też dodać go do serum silikonowego i dopiero wetrzeć we włosy. Ja osobiście uwielbiam łączyć oleje z serum. Moje włosy tego właśnie potrzebują. Ponadto, preparaty silikonowe wspaniale zabezpieczają i dyscyplinują kosmyki. Same możemy też wykonać/ podkręcić takie silikonowe serum. Po pierwsze, dodając odpowiedni olejek, np. z awokado, lub z pestek winogron (to tylko moje typy), a dodatkowo możemy go wzbogacić o kilka kropel olejku zapachowego lub witaminę E. Całość wystarczy połączyć, zamieszać i trzymać w małej buteleczce, najlepiej z dozownikiem. Takie serum silikonowe, wzbogacone o wyżej wymienione składniki, jest bardziej odżywcze dla włosów i nadaje piękny zapach naszym pasmom.

Olejek do sucharków

Sucharki, czyli innym słowy, posklejane od stylizatora włosy. Jako posiadaczka kręconych kosmyków, doskonale wiem o czym piszę. U mnie to już standard. Zazwyczaj tak to wygląda po nałożeniu stylizatora i wyschnięciu włosów. Nie ma w tym nic złego! Ale ważne jest, aby te sucharki pięknie i naturalnie wygnieść. I to wygniatanie, odbywa się właśnie najczęściej przy pomocy czystego olejku. U mnie najczęściej jest to olej z oliwek, z awokado, ze słodkich migdałów lub olej konopny. Co do zasady, typ oleju wybieramy pod siebie i swoje potrzeby. Nakładamy go odrobinę w zagłębienie dłoni, rozmasowujemy i przy okazji lekko rozgrzewamy i takim rozprowadzonym na dłoniach olejem, odgniatamy włosy. Ruchem identycznym jak przy nakładaniu stylizatora, czyli wgniatającym. Tym sposobem wydobywamy z włosów to co najpiękniejsze. Naturalny, nie obciążony skręt, zdrowe, lśniące i pięknie wyglądające kosmyki. Dodatkowo zabezpieczamy włosy przed czynnikami zewnętrznymi i optycznie scalamy końcówki.

.

_pani_kosmetolog_

blogger & content creator

Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej