5 pomysłów na weekend w domu

5 pomysłów na weekend w domu

Akcja #zostańwdomu trwa w najlepsze i przyznajmy szczerze, końca nie widać. Dla introwertyków zupełnie nie jest to problemem, gdyż najlepiej czują się w swoim gniazdku. Natomiast większości z nas, te dni, tygodnie, miesiące spędzone wspólnie w czterech ścianach, zdecydowanie się dłużą. Do tego wszystkiego pogoda nie ułatwia nam nawet wyjścia na krótki spacer… Warto jednak dostrzec pozytywne strony lockdownu, zwłaszcza gdy mamy przy sobie najbliższe osoby. Spróbujmy spojrzeć łaskawym okiem na to co nas otacza i czerpać z tego jak najwięcej. Ja dzisiaj mam dla was krótką podpowiedz – 5 pomysłów na weekend w domu.

Planszówki

Przyznam, że to było moje ulubione zajęcie za dzieciaka w czasie wolnym. Teraz planszówki przeżywają renesans i to jest super! Pamiętam jak w piżamach siadałyśmy z tatą przy stole w kuchni i rozpoczynaliśmy pasjonujące, trwające czasem kilka godzin rozgrywki. Tak, tak to wspominam, choć był to najczęściej „Chińczyk” lub „Grzybobranie” ;p To była naprawdę super sprawa! Też macie takie wspomnienia? Może warto do tego wrócić. Wygrzebać w piwnicy lub na strychu zakurzone gry niczym skarb schowany tam przed laty. A może macie w domu nowe, obecnie znane gry ale rzucone w kąt? Zaangażujcie w to dzieciaki, albo rodziców. Podczas takich rozgrywek można też fajnie powspominać! Brzmi fajnie? Polecam spróbować.

Porządki

Okay, wiem że nikt za tym nie przepada. To jedna z tych rzeczy, którą zawsze odkłada się na później i często przysparza o ból głowy. Ale nie poddajemy się! Uporządkowanie szaf i szuflad, naprawdę może przynieść wiele korzyści. Przede wszystkim możemy zyskać sporo miejsca, zarobić sprzedając to czego nie będziemy już używać a także słuchać w międzyczasie ulubionego audiobooka i spalić trochę kalorii. Po drugie sprzątanie i pozbywanie się niepotrzebnych rzeczy może być naprawdę oczyszczające. Ma to związek z zarówno z tym co dzieje się w naszej przestrzeni osobistej a także bywa swego rodzaju terapią. Także kochani, zamiast bezczynności wybieramy od dzisiaj sprzątanie!

Gotowanie

Jedno z moich ulubionych zajęć, aby zabić czas. Nic nie sprawia mi tyle radości jak gotowanie dla najbliższych! Ale lubię też jeść. Co za tym idzie bardzo lubię wymyślać lub próbować nowe potrawy. Często zaglądam do internetu w poszukiwaniu fajnych przepisów, nierzadko tez kombinuje coś sama. Pichcenie w domu to fajna sprawa jeśli nie mamy na to czasu w tygodniu, żyjemy na diecie pudełkowej lub kiedy nie jesteśmy, mówiąc wprost, mistrzyniami kuchni, a upichcimy coś trudnego to satysfakcja gwarantowana! Gotowanie jest też świetną sprawą aby zaangażować resztę rodziny i spędzić czas razem. Możemy zawlec męża pod pretekstem otwarcia wina potrzebnego do wytrawnej pasty albo zawołać dzieciaki do pomocy przy lepieniu ciasteczek na popołudnie. Opcji jest mnóstwo ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Seans w domowym kinie

Plan idealny na wieczór lub na każdą inną porę dnia. Przyznam że odkąd w naszym domu zagościł Netflix, seanse w domowym zaciszu są wręcz codziennością. Lista filmów do obejrzenia jednak nigdy się nie kończy, a jeśli się skończy to są jeszcze seriale ;p Taki wieczór podobnie jak gotowanie, może odbywać się w samotności jeśli pragniemy spokoju, lub całą rodziną. Łatwo zaangażować najmłodszych w jakiś fajny nowy familijny film. A może odkryjecie akurat z dzieckiem jakieś nowe zainteresowania, oglądając filmy przyrodnicze czytane przez najlepszą na świecie, zniewalającą swoim głosem Krystynę Czubównę. Dobrze jest przygotować fajne przekąski. Raz na jakiś czas przecież może to być coś mniej zdrowego, popcorn lub domowe nuggetsy. Najważniejsze jest aby spędzić czas razem i się nie nudzić.

Zacznij ćwiczyć

Zacznij, jeśli do tej pory szło Ci opornie lub kontynuuj lub odkryj coś nowego, jeśli na co dzień jesteś aktywna fizycznie. Bieganie? Aerobik z trenerką przed komputerem? A może joga? O joga! Ona pozwala się wyciszyć, uspokoić, wrócić na właściwe tory. Przypomina nam o odpowiednim rytmie oddechu. Joga nie jest trudna ale szczególnie na początku wymaga skupienia, potem to skupienie przychodzi już samo. Możemy podpatrzeć sobie pierwsze ćwiczenia na internecie, a później już pójdzie samo. Nie potrzebujemy do tego wiele akcesoriów, tylko mata i wygodne ubranie. To samo tyczy się aerobiku czy intensywniejszych ćwiczeń fizycznych. Wszystko odnajdziemy w internecie, trzeba tylko dostosować ćwiczenia do naszych potrzeb i czasu, tak żeby nie zrazić się po pierwszych próbach!

I jak? Przekonałam Was choć trochę, że weekend w domu nie musi być nudny. Możemy wymyślić sobie naprawdę fajnie zajęcia dostosowane do naszych potrzeb i preferencji. Warto też zaangażować w gry i zabawy naszych najmłodszych. Tym samym spędzić trochę czasu razem dobrze się bawiąc. Ja też już mam plan, na ten deszczowy weekend. Będzie intensywnie. Zatem do dzieła!

_pani_kosmetolog_

Jadczyk Emilia

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej