Akcesoria i ozdoby do włosów

Akcesoria i ozdoby do włosów

Już od kilku dobrych sezonów zajmują ważne miejsca w naszych stylizacjach. Pozornie mało znaczące akcesoria, które często są idealnym dopełnieniem looku. Znajdziemy je praktycznie w każdej sieciówce a wybór jest przeogromny.

Choć dodatki do włosów, często kojarzą nam się jedynie z brzydkimi wsuwkami lub ogromną czarną klamrą, które po prostu trzymają nasze włosy w ryzach, tak już nie jest. Obecnie akcesoria i ozdoby do włosów to często wręcz luksusowe dodatki. Warto też pamiętać aby dobierać je z głową, ponieważ nasze włosy są delikatne i podatne na złamania. Trzeba, zwrócić uwagę na tkaninę z jakiej są wykonane, lub czy nie zawierają elementów niszczących nasze pasma. Zatem jakie akcesoria i ozdoby do włosów są teraz w modzie? Zapraszam do poczytania.

Scrunchies

Mam intensywnie kręcone włosy i z gumkami do włosów nigdy nie było mi po drodze, dopóki nie znalazłam Invisibobble. One jedyne nie wyrywały mi włosów podczas zdejmowania i były bardzo trwałe. Jedynym mankamentem jest fakt, że specjalnie ładne to one nie są. Ale jakiś czas temu odkryłam scrunchies. To był strzał w dziesiątkę! To typ gumek do włosów pokryty zazwyczaj pięknym kolorowym materiałem. Nie szarpią, nie powodują bólu. Najfajniejsze jest to, że nawet zwykły kucyk zaczął wyglądać ładnie. Wybór wzorów i kolorów jest przeogromny, różne są także ceny. Osobiście polecam te z jedwabnego materiału.

Apaszki

Kolejny uroczy trend. Jeśli nie lubisz zaplatania włosów gumkami, lub szukasz czegoś efektownego to może być pomysł przydatny dla Ciebie. Apaszkę można wykorzystać na kilka sposobów. Nic nas tu nie ogranicza. Śmiało może zastąpić frotkę do włosów lub opaskę z pięknym wiązaniem. Bardzo oryginalnym pomysłem jest też wplatanie materiału w warkocza a także wiązanie kokard. Bardzo często apaszki są dwustronne, a każda ze stron prezentuje inny print, więc możemy dowolnie modyfikować naszą stylizację.

Opaski

Znamy je głównie z tego, że służą ratunkiem podczas pielęgnacji w łazience lub przy intensywnym treningu. Ale już od kilku sezonów stanowią nieodłączną część garderoby. Mamy na rynku przeogromny wybór. Są opaski cienkie materiałowe, duże strojne opaski typu puffy, oraz te wykonane z jedwabnego aksamitu bardzo eleganckie, wykończone elastyczną gumką lub klasyczne twarde. Mnie osobiście opaski kojarzą się z dzieciństwem. Która dziewczyna nie miała ich w swojej garderobie? Aktualnie najbardziej podobają mi się te duże strojne z wiązaniem lub dużą ozdobą z przodu. Myślę że taka opaska potrafi definiować całą stylizację i postawić przysłowiową „kropkę nad i”.

Wsuwki i spinki

Jedno jest pewne. Mają być widoczne i eleganckie. W niepamięć poszły już zwykłe czarne lub brązowe wsuwki, które miały być trochę jak peleryna niewidka, ale nigdy nie wychodziło. Aktualnie wsuwki wręcz wołają „zobacz mnie”! Dobrze prezentują się na każdej długości włosów i oprócz trzymania fryzury w całości, wyglądają po prostu pięknie. Już od kilku sezonów, najpopularniejsze są te z motywem pereł. Przyznam że i mnie totalnie zauroczyły. Te mieniące się kuleczki wyglądają bardzo kobieco. Warto jednak wybierać dobre jakościowo aby nie uszkodzić włosów przy ściąganiu.

_pani_kosmetolog_

Jadczyk Emilia

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej