Bioelixire Gęste Włosy

Bioelixire Gęste Włosy

To pierwszy suplement marki Bioelixire. Został stworzony aby wspierać organizm i powstrzymywać wypadanie włosów. Aktywnie wspomaga ten proces oraz przedłuża ich żywotność. Posiada standard ISO, co świadczy o bardzo wysokiej jakości preparatu. Zawiera substancje o korzystnym działaniu na włosy, potwierdzonym naukowo. Co bardzo istotne suplement, nadaje się do spożywania przez osoby z problemami cukrzycowymi. Mnie osobiście podoba się jego forma, czyli syrop. Gwarantuje ona łatwiejsze połykanie, szybszą przyswajalność i zmniejsza ryzyko alergii. Jeśli masz problem z wypadającymi lub przerzedzającymi włosami, możliwe że Bioelixire Gęste Włosy to, to czego szukasz.

Działanie

Tak jak wspominałam, suplement zawiera standaryzowane substancje w odpowiednio dostosowanych dawkach, wspomagające wzrost włosów. Działają w sposób skojarzony, dzięki czemu pobudzają podziały komórek brodawki włosa. Suplement, korzystnie wpływa również, na skórę i paznokcie. Wykazuje działanie antyoksydacyjne, regeneracyjne i przeciwzapalne. Ma, działanie ogólnoustrojowe: przeciwmiażdżycowe, przeciwcukrzycowe. Obniża cholesterol i wspomaga wątrobę. Może być stosowany u cukrzyków. Klasyczny cukier zastąpiono syropem maltitolowym.

Co zawiera?

Agrest indyjski, inaczej Amla. Składnik znany i stosowany od lat w tradycyjnej medycynie ajuwerdyjskiej. Wykazuje działanie antyoksydacyjne, przeciwnowotworowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Jest cennym źródłem witaminy C, polifenoli, flawonoidów i aminokwasów. Wykazuje korzystny wpływ na włosy i skórę. Działa przeciwstarzeniowo, fotoochronnie oraz rozjaśniająco. Ponadto stymuluje produkcję kolagenu. Oprócz dobroczynnego wpływu na włosy, wpływa na cały organizm. Obniża cholesterol, wspomaga leczenie zaburzeń pracy wątroby, obniża poziom glukozy we krwi, wykazuje korzystny wpływ w terapiach skórnych.

Cynk, pierwiastek bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania włosów, skóry i paznokci. Ma właściwości przeciwzapalne, regenerujące oraz stymuluje proces gojenia ran. Wykazuje pośrednie działanie przeciwstarzeniowe, poprzez usuwanie wolnych rodników. Cynk bierze udział w regulacji pracy organów wewnętrznych. Jego niedobór w organizmie może skutkować wypadaniem włosów, lub rożnego typu stanami zapalnymi skóry. Wpływa korzystnie na układ kostny , wspomaga leczenie reumatyzmu. Preparaty z dodatkiem cynku polecane są również, w leczeniu trądziku.

Biotyna, jest cennym źródłem siarki, która jest niezbędna w procesie budowania keratyny. Keratyna jest zaś budulcowym składnikiem włosów i paznokci oraz uczestniczy w procesie różnicowania komórek naskórka. Biotyna wspiera również pracę tarczycy oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowego stężenia glukozy u cukrzyków typu II. Czyli dba również o nasz organizm.

L-cysteina, jeden z podstawowych aminokwasów wchodzących w skład keratyny. Uczestniczy w jego produkcji, poprawia wygląd, elastyczność i strukturę zarówno włosów jak i skóry. Bierze udział w eliminacji metali ciężkich z organizmu. L-cysteina znacząco wpływa na poprawę jakości włosów, zmniejsza ich wypadanie, wzmacnia i zapobiega rozdwajaniu końcówek.

Zalecana dawka spożycia to 7,5ml dziennie. Jeśli macie ochotę poczytać więcej to zajrzyjcie tu.

_pani_kosmetolog_

blogger & content creator

Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej