Dla niektórych marzenie, dla innych utrapienie – baby hair wywołują całe spektrum reakcji, a relacja z nimi bywa naprawdę wyboista. Chociaż są oznaką pozytywnych zmian i zdrowej kondycji organizmu, potrafią nieźle namieszać w codziennej stylizacji włosów. Jeśli posiadasz sporo nowych włosków i nie jesteś w stanie się z nimi polubić, koniecznie przeczytaj, jak ujarzmić baby hair!

Czym są baby hair?

Baby hair to nowe, odrastające włoski przy nasadzie głowy, które najwyraźniej widać w okolicy skroni. Są oznaką zdrowia i dobrej kondycji organizmu – pojawiają się wtedy, gdy dostarczamy sobie wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiednio dbamy o pielęgnację włosów i skalpu. Zwiastują zagęszczenie fryzury, odpowiednią reakcję organizmu na kuracje hormonalne, zmiany suplementacji czy kosmetyki zagęszczające włosy, a nawet sygnalizują zakończenie okresu choroby, która spowodowała przerzedzanie czy osłabienie kosmyków. Dlatego ich powstawanie powinno przede wszystkim cieszyć – w końcu oznacza, że nasz organizm produkuje nowe, zdrowe i mocne włosy. Trudno jednak ukryć, że baby hair mogą być męczące podczas codziennej stylizacji. Nie reagują tak dobrze na kosmetyki, odstają i wyraźnie odznaczają się na tle pozostałych włosów, co jest wyraźne szczególnie u posiadaczek prostych i cienkich kosmyków.

Co zrobić z baby hair?

Chociaż nie każdy szuka takiej odpowiedzi, baby hair należy przede wszystkim docenić i zaakceptować. W końcu są bardzo pozytywnym sygnałem od naszego organizmu. Wiemy jednak, że nie zawsze wyglądają estetycznie i mogą popsuć efekt końcowy niejednej fryzury, która wyglądałaby zdecydowanie lepiej bez baby hair. Jak się pozbyć odstających włosków? Przede wszystkim należy o nie odpowiednio zadbać, a także sięgnąć po produkty wygładzające i utrwalające.

Jak dbać o baby hair?

Pielęgnacja baby hair nie jest specjalnie wymagająca. Należy pamiętać, że nowe włosy są zdrowe i nie potrzebują silnych kosmetyków. Można je więc traktować jak dziecięce kosmyki – wystarczy im odrobina szamponu i lekkie serum lub odżywka. Nie są im potrzebne częste mycie czy kuracje odżywcze, a stosowany do nich szampon powinien być naturalny, lekki, i pozbawiony silnych detergentów, które podrażniają skórę głowy. Sprawdzi się np. Wegański szampon nawilżający z serii “Istota Natury” Bioelixire, oparty na lekkich surfaktantach, kwasie mlekowym i ekstraktach roślinnych. Dobrym wyborem będzie też stosowanie łagodnej dla włosów metody kubeczkowej. Regularny masaż skóry głowy to kolejny sposób na zadbanie o baby hair, ponieważ poprawia krążenie, dotlenia i wzmacnia cebulki włosów. Nie zapominaj jednak o kluczowych zasadach odpowiedniej pielęgnacji, takich jak np. stosowanie termoochrony.

Jak poradzić sobie z baby hair?

Ujarzmienie baby hair jest nieco wymaga trochę pracy i odrobiny wprawy, ponieważ nowe włoski są bardziej niesforne i mniej podatne na kosmetyki czy stylizację. Są jednak na to sposoby! W pierwszej kolejności dobrze jest zadbać o to, aby w czasie suszenia kierować je strumieniem powietrza w dół, razem z resztą kosmyków. Dzięki temu “przyzwyczają się” do odpowiedniego kierunku wzrostu. Warto też zaopatrzyć się w kosmetyki, które pomogą ograniczyć ich puszenie czy odstawanie od głowy, np. lekkie serum silikonowe, które świetnie układa i nabłyszcza włosy, a dodatkowo dogłębnie je odżywia i zabezpiecza przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, plątaniem, przesuszaniem oraz promieniami UV. Przydadzą się również lakier lub pomada do stylizacji, które utrwalą fryzurę i sprawią, że baby hair będą się trzymać w miejscu. Baby hair można również regularnie pielęgnować przy użyciu kosmetyku wygładzającego, który ograniczy ich odstawanie. Sięgnij np. po Wodę lamelarną Bioelixire, która posiada silne właściwości odżywcze i ochronne, a także zmiękcza, wygładza i nabłyszcza włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *