Niejedna z nas marzy o pięknych i gęstych włosach, jednak w przypadku posiadania cienkich i oklapniętych kosmyków może się to wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Choć warto pamiętać, że każdy rodzaj włosów może prezentować się spektakularnie jeśli nauczymy się o nie odpowiednio dbać i skutecznie stylizować, istnieje kilka sposobów na pogrubienie cienkich włosów.

Grube włosy – co to znaczy?

Grube włosy to takie o szerokiej średnicy, zawierające dużą ilość głównego budulca – keratyny. Dzięki temu ich objętość jest większa, niż w przypadku cienkich kosmyków. Często charakteryzują się kręceniem, falowaniem, nadmiernym puszeniem czy skłonnością do zniszczeń. Wynika to z faktu, że gruby włos posiada mnie łusek, niż cienki. Warto jednak pamiętać, że grubość włosów to nie to samo, co ich gęstość.

Przyczyny cienkich włosów

Cienkie włosy to najczęściej kwestia genów, nieprawidłowej pielęgnacji lub problemów zdrowotnych. Widoczne zmniejszenie gęstości włosów może wynikać również z przewlekłego stresu i przyjmowania niektórych leków lub mieć podłoże hormonalne – często pojawia się w czasie ciąży lub menopauzy. Kondycja włosów bardzo często odzwierciedla stan całego organizmu. Jeśli Twoje włosy z dnia na dzień przestały być grube i gęste, koniecznie skontaktuj się ze swoim internistą, który zleci wykonanie podstawowych badań i ew. kontakt ze specjalistą. 

Czy da się pogrubić włosy?

Tak! Warto jednak pamiętać, że nie będzie to bardzo spektakularny efekt. W pewnym stopniu da można jednak nie tylko zagęścić, ale i pogrubić włosy. Ilość włosów jest kwestią genetyczną, ponieważ wynika z liczby mieszków włosowych, której nie da się zwiększyć nawet przy pomocy specjalistycznych kosmetyków lub zabiegów. W jaki sposób można pogrubić włosy?

  • Henną

Hennowanie włosów skutecznie pogrubia włosy! Wynika to z faktu, że henna nadbudowuje się na powierzchni kosmyków, zwiększając tym samym ich objętość i uszczelniając łuski. Poza pogrubieniem henna dodatkowo wyprostuje, nabłyszczy oraz wzmocni włosy. Uwaga! Nawet bezbarwna henna może wpływać na kolor i nadać włosom żółtawe tony.

  • Dietą

Zdrowe, zbilansowane żywienie bardzo mocno wpływa na kondycję włosów. Zadbaj o odpowiednią zawartość witamin (A, E i z grupy B), niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz składników mineralnych, a także regularne nawadnianie organizmu. Z wypadaniem i gęstością włosów powiązany jest m.in. niedobór żelaza, cynku czy biotyny. Nieprawidłowa dieta powoduje, że włosy stają się cienkie, osłabione i podatne na zniszczenia, dlatego zdrowe odżywianie jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na grubość kosmyków.

  • Proteinami

Proteiny stanowią podstawowy budulec włosów. Wypełniają mikroubytki w ich strukturze, regenerują, wygładzają i wzmacniają kosmyki. Regularne stosowanie protein, zawartych np. w odżywce z przewagą protein z serii “Istota Natury” pogrubi włosy i uszczelni łuski.   

  • Olejowaniem

Olejowanie wizualnie pogrubia włosy, a dodatkowo świetnie je odżywia, uelastycznia i nabłyszcza. Pozwala również wzmocnić odporność na uszkodzenia, zapobiec przesuszaniu oraz utrzymać zdrowy poziom nawilżenia. Sięgnij po olejek organiczny lub Wegańskie serum z 9 olejków, stworzone z olejów makadamia, z pestek moreli, lnu, kamelii oraz kiełków pszenicy. Olejki roślinne dogłębnie regenerują włosy, zapobiegają przedwczesnemu siwieniu oraz chronią przed puszeniem, rozdwajaniem i nadmierną utratą wilgoci. Regularnie stosowane, olejowanie pomaga polepszyć kondycję włosów i skóry głowy, przywracając ich zdrowie oraz piękny wygląd.

Pogrubienie cienkich włosów jest możliwe, choć w ograniczonym zakresie. Przy pielęgnacji skupionej na pogrubieniu warto pamiętać o dostarczaniu włosom niezbędnych składników odżywczych i utrzymaniu ich odpowiedniej równowagi PEH. Jeśli zmagasz się z nagłym pogorszeniem kondycji włosów, może to być jednak oznaka poważniejszych zmian w Twoim organizmie. Zadbanie o zdrową dietę, nawodnienie, odpowiednią pielęgnację i dodatkowe zabiegi w postaci hennowania lub olejowania włosów powinny jednak wystarczyć, by skutecznie wzmocnić, pogrubić i nadać objętości cienkim włosom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *