Mycie włosów to podstawowa czynność wchodząca w zakres codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Dobór odpowiedniego szamponu jest niezwykle ważny, tak samo jak znalezienie najlepszej dla siebie metody mycia. Możesz stosować szampon w klasycznej formie, metodzie OMO, metodzie curly hair, odwróconym myciu albo wypróbować metodę kubeczkową, która zyskuje coraz większą popularność wśród świadomych włosomaniaczek.

Czym jest metoda kubeczkowa?

Mycie głowy metodą kubeczkową jest bardzo proste, sprawdza się w przypadku włosów o każdej porowatości, a dodatkowo pozwala oszczędzać szampon i pieniądze! Korzystanie z niej polega na zastosowaniu do mycia piany, uzyskanej dzięki wymieszaniu szamponu z wodą w osobnym naczyniu, na przykład misce, kubku czy butelce. Możesz również zaopatrzyć się w butelkę z pompką lub wykorzystać stare opakowanie po szamponie i wymieszać w nim kilka pompek szamponu z wodą. Przed użyciem po prostu wstrząśnij kilkukrotnie butelką by wytworzyć pianę, którą następnie wykorzystaj do mycia.

Metoda kubeczkowa mycia włosów jest niezwykle przyjazne dla skalpu, również u posiadaczek skóry wrażliwej i podrażnionej, np. w wyniku zabiegów chemicznych. Rozcieńczanie szamponu sprawia, że składniki stają się bardziej delikatne, co zmniejsza ryzyko podrażnień czy reakcji alergicznych. Mycie włosów pianą ułatwia też rozczesywanie. Jeśli Twoje włosy łatwo się przeciążają, wypróbuj tradycyjne mycie skalpu szamponem, natomiast na włosach użyj piany. Dzięki metodzie kubeczkowej bez problemu pozbędziesz się z powierzchni włosów i skalpu nagromadzonych na nich zanieczyszczeń, nadmiaru sebum, martwego naskórka i resztek produktów do stylizacji, bez niepotrzebnego obciążania i podrażnień.

Metoda kubeczkowa do mycia włosów – zalety

Mycie głowy pianą posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest niezwykle prostym i ekonomicznym sposobem pielęgnacji. Pozwala zaoszczędzić szampon i korzystać z jednej butelki nawet trzykrotnie dłużej, niż w przypadku tradycyjnego użycia. Dzięki wykorzystaniu metody kubeczkowej dokładnie oczyścisz włosy oraz skórę głowy, a jednocześnie zminimalizujesz ryzyko powstawania podrażnień lub reakcji alergicznych. Rozcieńczanie szamponu ogranicza także zużycie zawartych w składzie detergentów, co zmniejsza ich szkodliwy wpływ na środowisko. Jeśli posiadasz wrażliwą, przesuszoną albo przetłuszczającą się skórę głowy, koniecznie skorzystaj z metody kubeczkowej i wybierz łagodny, naturalny szampon, np. Bioélixire Essential Szampon nawilżający z kwasem hialuronowym o właściwościach nawilżających, wzmacniających, odżywczych i łagodzących podrażnienia. Metoda kubeczkowa to również skuteczna kuracja dla włosów, które w wyniku złego użycia kosmetyków, przeciążenia składnikami odżywczymi lub zabiegów potrzebują spokoju, by odzyskać zdrową kondycję.

Jak myć włosy metodą kubeczkową?

Żeby skutecznie umyć głowę metodą kubeczkową porcję szamponu (ok. 1 pompkę) wymieszaj dokładnie z ok. 200 ml wody. Kiedy powstanie piana rozprowadź mieszankę na wilgotnych włosach i skórze głowy, delikatnie masując skalp. Następnie dokładnie spłucz głowę wodą i jak zwykle zastosuj odżywkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *