DIY – Wcierka z pokrzywy i skrzypu polnego

DIY – Wcierka z pokrzywy i skrzypu polnego

Jedna z najbardziej znanych i skutecznych wcierek do włosów. W dodatku, bardzo prosta w wykonaniu. Można ją zrobić samodzielnie w domu! Taka wcierka zawiera masę krzemu, potas, flawonoidy, miedź, żelazo oraz witaminy A, C, E, K i B2. Samo dobro dostarczone do naszych włosów. Są to substancje potrzebne do właściwego wzrostu, grubych, mocnych i silnych włosów. Zapewniają również, sprężystość i połysk. Wcierka działa łagodząco na swędzenie skóry głowy, łojotok czy łupież. Stosując regularnie wcierkę z pokrzywy i skrzypu polnego, zobaczycie efekty już po miesiącu. Nowe malutkie baby hair, ukojenie skóry głowy, uniesione od nasady pasma, mocniejsze włosy i złagodzone stany zapalne!

Co potrzebujemy?

  • czubatą łyżkę skrzypu ( dostaniemy w aptece/zielarni)
  • czubatą łyżkę pokrzywy (-//-)
  • wrzątek
  • szklany spodeczek
  • standardowa szklanka
  • buteleczka z atomizerem

Jak wykonać?

Zioła zalewamy wrzątkiem, przykrywamy spodeczkiem i odstawiamy na noc. Lub druga wersja. Zioła gotujemy ok. 20 minut i zostawiamy do ostudzenia. Po tym czasie odcedzamy napar i przelewamy do buteleczki z atomizerem. Zapach jest ziołowy ale w miarę łagodny. Wcierkę można stosować codziennie. Przed lub po myciu włosów. Jest bardzo delikatna. Płyn najlepiej przechowywać w lodówce. Zalecam wykonanie nowej wcierki – naparu, po ok. 3 do 5 dni.

.

_pani_kosmetolog_

blogger & content creator

Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej