FILMY IDEALNE NA ŚWIĄTECZNY WIECZÓR

FILMY IDEALNE NA ŚWIĄTECZNY WIECZÓR

Dzisiaj mam dla Was 5 sprawdzonych propozycji filmowych. Zapewne niektóre z nich znacie, ponieważ nie będą to tegoroczne nowości, a raczej pozycje, które przez ostatnie lata bardzo przypadły mi do gustu. Święta to dla mnie czas totalnego relaksu, czasu z rodziną, nic nie robienia i odpoczynku, również tego przed telewizorem. Takiego odpoczynku także dla głowy. Właśnie w Święta, najbardziej lubię oglądać filmy lekkie i pełne zimowego klimatu. Także zapraszam na szybki subiektywny przegląd filmów idealnych na świąteczny wieczór.

Listy do M. 1 i 2

Zna je już pewnie większa cześć z Was. Dla mnie stają się powoli świątecznym klasykiem. Pierwsza cześć tego świątecznego filmu, to dla mnie totalny hit. Na ekranie spotykamy pogubionych życiowo bohaterów, stających przed wieloma wyborami codzienności. Jedni radzą sobie z tym lepiej, inni zdecydowanie źle ;p. Jednak wszystkie sytuacje, są przedstawione w sposób bardzo przystępny dla widza. W filmie poznajemy 5 kobiet i 5 mężczyzn, którzy niebawem, przekonają się co znaczy prawdziwe uczucie. Wszystko utrzymane jest w cudownie świątecznym klimacie. Przepych, światełka i prezenty. Romantyczna świąteczna komedia.

W drugiej części poznani wcześniej bohaterowie, przygotowują się do kolejnej kolacji Wigilijnej. Od poprzednich wydarzeń minęło 4 lata. Znani nam już Doris i Mikołaj, totalnie zakochani. W te Święta czeka ich prawdziwe zaskoczenie. Małgorzata i Wojciech oraz ich nowa córka, starają odnaleźć się w nowej sytuacji życiowej. Karinę i Szczepana, los chyba chce połączyć. Mimo rozstania, ciągle wpadają na siebie. Betty związała się z nowym partnerem i wychowuje z nim syna Kazika. Jego biologiczny ojciec – „niegrzeczny” Mikołaj Mel, nie może się z tym jednak pogodzić. W tym filmie poznajemy też nowe osoby. Do Agencji Mikołajów, prowadzonej przez Wladiego, dołącza Magda. Sporo namiesza w życiu Redo i w jego związku. Pojawia się też wątek trudnego rodzicielstwa i niepełnosprawnego chłopaka, który kwestionuje Święta.

Holiday

W filmie poznajemy dwie piękne, ale skrajnie różne kobiety. Iris żyje skromnie, jest romantyczką. zakochaną w mężczyźnie, który niebawem poślubi inną. Mieszka w małym klimatycznym domku, na angielskiej wsi. Natomiast Amanda, żyje po drugiej stronie kuli ziemskiej, w gorącym Los Angeles. Ma ogromną willę i mężczyznę który… ją zdradza. Praktycznie w jednym czasie decydują się, zamieścić ogłoszenie w internecie, o zamianie domami na święta. Trafiają na swoje oferty i tak też się dzieje. Amanda jedzie do małej angielskiej miejscowości, praktycznie odciętej od świata i zasypanej śniegiem. Natomiast Iris trafia do ogromnej willi w gorącym Los Angeles! Tutaj też nie wszystko idzie po ich myśli, ale sytuacja się rozwija. Docelowo obie znajdują, nie spokój którego oczekiwały, a miłość!

Kronika Świąteczna

Na samym początku filmu, poznajemy historię rodziny. Mama, tata, brat i siostra. Niestety taty w te Święta już nie ma. Mama musi pracować w Wigilię. Kate, mała dziewczynka ciągle wierzy w Świętego Mikołaja. Jej brat, zszedł jedna na złą drogę. Dziewczynka nagrywa poczynania Teddyego i szantażuje go. Brat i siostra postanawiają zaczaić się i nakryć Świętego Mikołaja. Tym sposobem spotykają i rejestrują na kamerze prawdziwego Świętego. To rozpoczyna magiczną i niespodziewaną podróż. Jednak po wypadku sań, muszą pomóc Mikołajowi i uratować świąteczną tradycje.

Klaus

Ka koniec zostawiłam bajkową polecajkę! Jedna z piękniejszych bajek, opowiadających o uczuciach, relacjach i ukazująca kim jest Święty Mikołaj. Młodzieniec Jasper, rozpieszczony syn, bogatego urzędnika, okazuje się być najgorszym uczniem akademii listonoszy. Sfrustrowany ojciec, przydziela mu zadanie. Zostaje zesłany na wyspę, na kole podbiegunowym, gdzie panuje chłód a skłóceni mieszańcy toczą ciągłe wojny. Przyzwyczajony do luksusów Jasper, totalnie nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Jest jeszcze jeden problem, nikt nie pisze tam listów. A warunkiem powrotu w rodzinne strony, jest ich dostarczanie. Chłopak znajduje jednak wsparcie u Alvy, miejscowej nauczycielki. Poznaje też tajemniczego Klausa. Stolarza, mieszkającego samotnie w chacie, głęboko w lesie. Powoli Smeerensburg odzyskuje radość życia i nowe świąteczne zwyczaje.

.

_pani_kosmetolog_

blogger & content creator

Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej