Fryzury na przyjęcia z długich włosów

Fryzury na przyjęcia z długich włosów

Sezon weselny w pełni. Mamy też oczywiście inne uroczystości, takie jak chrzciny, jubileusze, rocznice czy też hucznie obchodzone urodziny. Każde z nich, zobowiązuje niejako do eleganckiego stroju, estetycznego makijażu i pięknej fryzury! Nie jest to pozycja obowiązkowa, ale przyznajmy sobie szczerze, bardzo dla nas przyjemna. Która kobieta, nie lubi być taka bardziej „zadbana” raz na jakiś czas ;p Niezależnie od tego, czy czesze nas fryzjer, stylista fryzur, czy robimy to same w domu, warto poszukać inspiracji na coś „niecodziennego”. Aktualne trendy pokazują, że najbardziej hot, są fryzury bardzo delikatne, dziewczęce, jeśli spięte to luźno, a najlepiej rozpuszczone, z elementem kwiatowym lub subtelnym biżuteryjnym. Ja mam dziś dla Was, kilka propozycji fryzur na przyjęcia z długich włosów.

.

Upięcie z warkocza

Ta fryzura stawia na wygodę, a przy tym jest bardzo elegancka. Można ją spokojnie wykonać z włosów długich i półdługich. Jest zrobiona z warkocza i wygląda totalnie kobieco! Dodatkowo, puszczone luzem pasmo, nadaje jej lekkości.

Na rusałkę

Jest ultra dziewczęcym upięciem. Choć upięciem to dużo powiedziane. Mamy tutaj naturalnie (lub nie;p) lekko falowane włosy, delikatnie zabrane koroną z warkocza. Taka fryzura wygląda bardzo lekko, ale zapewnia swobodną zabawę. Włosy nie przeszkadzają w jedzeniu i nie wpadają do oczu! Na całonocnych imprezach to bardzo ważne.

Kok a’la domowy

Ale nie do końca. Ogromnym plusem tej fryzury jest luz, dziewczęcy styl i prostota wykonania. Zapewniam jednak, że w komplecie z elegancką sukienką, odświętnym makijażem i biżuterią, będzie wyglądać obłędnie. Jest też na tyle elastyczna, że spokojnie możemy dodać do niej np. świeżą gipsówkę.

Tylko fale

I aż fale. Ja osobiście uwielbiam naturalne, pięknie wyglądające, zadbane i błyszczące włosy. Kiedy mamy taką fryzurę, wiele więcej nie trzeba. Wystarczy spryskać lakierem aby utrwalić wygląd pasm. Dodatkowym atutem jest łatwość zmiany w inną! Na przyjęciu, możemy szybko spiąć włosy w piękny koński ogon, zrobić fryzurę na rusałkę lub wykonać luźny splot.

Odświętny warkocz

Niby warkocz, a taki piękny! Zobaczcie jaki zabieg tu poczyniono. Warkocz zapleciono bardzo luźno, tak jakby od niechcenia. Dzięki temu fryzura zyskała luz. Wystarczyło dołożyć odrobinę kwiatów i tym sposobem, mamy nienachalną, ale odświętną fryzurę. Z długą, zwiewną sukienką, będzie się komponować znakomicie.

Kok z ozdobą

Chyba najbardziej wystylizowana z wszystkich fryzur w tym wpisie, a jednak ciągle delikatna. Mamy tutaj koka, ale w połączeniu z warkoczem biegnącym od przodu, niczym wianek. Dodatkowo, ozdoba, jaka by ona nie była, dodaje fryzurze eleganckiego wydźwięku. Możemy dołożyć biżuteryjna spinkę bądź świeże kwiaty – wtedy fryzura nabierze dodatkowego uroku! Idealne upięcie dla świadkowej.

.

_pani_kosmetolog_

blogger & content creator

Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej