Hennowanie krok po kroku

Hennowanie krok po kroku

Z poprzedniego wpisu, dowiedzieliście się już czym jest hennowanie, henna, oraz jakie są jego najważniejsze zalety. Ten domowy zabieg, można łatwo i samodzielnie wykonać w zaciszu własnej łazienki. Dzięki hennie, możemy uzyskać piękny, naturalny i pełny kolor włosów, bez zbędnych chemicznych dodatków. Hennowanie, poprawi również połysk pasm oraz wpłynie korzystnie na ich kondycje. Ma bowiem właściwości pogrubiające. Wypełnia uszkodzenia i skutecznie pokrywa siwe włosy. Zatem, jak wykonać hennowanie krok po kroku?

Minusy hennowania

Warto jednak pamiętać o kilku ważnych, mniej przyjemnych stronach hennowania włosów. Niewątpliwie, jest to zapach henny. Naturalna, pachnie intensywnie i niezbyt przyjemnie, a sam zapach, może utrzymywać się do następnego mycia. Zabieg jest też czasochłonny, po pierwsze wymaga przygotowania zarówno włosów jak i produktu wcześniej. A samo farbowanie, może trwać od 1h do aż 4h, w zależności od użytego preparatu. Naturalna henna jest mocnym pigmentem. Zatem nakładanie i zmywanie henny jest dosyć brudzącym zabiegiem, szczególnie kiedy robisz to pierwszy raz. Warto wspomnieć też, że suche i zniszczone końcówki, intensywniej chłoną pigment. Mogą stać się nieco ciemniejsze niż reszta włosów. Henna może też lekko przesuszyć włosy, niemniej jednak, jest to naturalne i mija po pierwszym myciu. To chyba na tyle minusów 🙂

Jak wykonać zabieg hennowania?

1. Jeśli wykonujesz hennowanie naturalną henna lub cassią, warto przygotować mieszankę wcześniej i odstawić nawet na kilka godzin, aby barwnik się rozwinął. Natomiast, jeśli zamierzasz użyć mieszanki z indygo, taką nakładamy na włosy bezpośrednio po przygotowaniu.

2. Przygotowujemy mieszankę. Najlepiej zrobić to zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Od siebie mogę jedynie dodać, że warto zadbać, o odpowiednią temperaturę wody oraz konsystencję. Lepiej aby henna była gęściejsza niż rzadsza. Taka lekko przypominająca budyń – ułatwi to nakładanie.

3. Dobrze rozmieszaj hennę, by nie zostały w niej żadne grudki. Możesz też, użyć odrobiny zakwaszacza, np. kilku kropel soku z cytryny lub aceroli.

4. Przygotuj swoje włosy do hennowania. Po pierwsze, przed zabiegiem nie stosuj żadnych masek ani odżywek.

5. Umyj włosy dobrze oczyszczającym szamponem. Jeśli masz w domu jedynie delikatny szampon bez SLS, dodaj do porcji, odrobinę sody oczyszczonej. Dzięki temu, dobrze oczyścisz włosy z wszelkich pozostałości stylizatorów oraz otworzysz łuski włosów.

6. Przystąp do nakładania henny. Możesz zrobić to sama, lub poprosić o pomoc drugą osobę. Zabieg wykonuj w jednorazowych rękawiczkach, ze względu na mocny barwnik.

7. Hennę nakładaj pasmo po pasmie, podobnie jak przy klasycznym farbowaniu włosów. Jeśli stosujesz hennę po raz pierwszy, nie żałuj produktu.

8. Kiedy pokryjesz już dokładnie całe włosy, zwiń je w kok i nałóż na włosy czepek foliowy. Jeśli takiego nie posiadasz, owiń je folią spożywczą. Możesz dodatkowo zawinąć głowę ręcznikiem, warto aby włosy miały ciepło, dzięki temu pigment lepiej się wchłonie.

9. Trzymaj hennę w zależności od mieszanki i wskazówek podanych na opakowaniu. Zazwyczaj jest to czas od 1h do 4h.

10. Następnie, spłukaj hennę z włosów wodą. Samą wodą, bez szamponu, dokładnie aż przestanie płynąć z włosów kolor.

11. Przez następne 2-3 dni, staraj się nie myć włosów, nie nakładaj też żadnych odżywek, stylizatorów, nie używaj sprayów.

.

_pani_kosmetolog_

blogger & content creator

Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej