Jak dbać o włosy jesienią?

Jak dbać o włosy jesienią?

Chłodniejsza pora roku, to dla naszych włosów, czas na odpoczynek i regenerację, po gorących, letnich miesiącach. Włosy po lecie są kruche, matowe, przesuszone i warto zadbać o ich nawilżenie. Ale czy tylko nawilżanie jest ważne? Jesienią dochodzi jeszcze wypadnie włosów. Zatem, to dobry czas, aby zwrócić uwagę na to co jemy. Włosy potrzebują mikro i makroelementów, witamin i wielu innych substancji, aby zdrowo funkcjonować. Zatem, jak dbać o włosy jesienią? Kilka szybkich wskazówek znajdziecie poniżej.

Regularnie nawilżaj i odżywiaj

Stosuj odpowiednią dla swojej porowatości pielęgnacje. Jednak pokusiłabym się o to aby, jesienią wprowadzić do niej, odrobinę więcej emolientów. One świetnie nawilżają włosy i chronią przed elektryzowaniem czy uszkodzeniami. To ważne w okresie noszenia czapki. Warto też, częściej stosować maski do włosów. Raz w tygodniu, to absolutne minimum. Maski maja bardziej skoncentrowane składy, a co za tym idzie bogatsze formuły. Włosy je pokochają. Zawsze, ale szczególnie okresie jesienno-zimowym, warto płukać włosy po myciu, letnią lub chodną wodą. Domykamy w ten sposób łuski włosów. Dzięki takiemu zabiegowi, są mniej podatne na uszkodzenia.

Zadbaj o zdrową dietę

W lecie spożywamy masę warzyw i owoców. Dostarczamy wiec organizmowi, cała gamę witamin i niezbędnych dla nich, substancji odżywczych. Jesienią jemy ich zdecydowanie mniej i zarówno włosy jak i skóra, często „strajkują”. Warto wzbogacić swoja dietę, w produkty zawierające sporo korzystnych dla zdrowia i urody witamin i minerałów, oraz zdrowe tłuszcze. Szczególnie te bogate w witaminy A, E, biotynę, selen, krzem. Zapraszam też, do tego wpisu. Tutaj znajdziecie informacje, po co sięgać aby dostarczyć sobie, spore porcje biotyny w menu.

Nie wychodź z domu, z niedosuszonymi włosami

Jedna z najważniejszych rzeczy zimą. Włosy nie lubią niskich temperatur, a już szczególnie kiedy są mokre lub wilgotne. Zamarzająca a kolejno odmarzająca we włosach woda, niszczy ich strukturę. Włosy staja się osłabione i bardziej kruche. Warto poświecić te kilka minut więcej, aby dokładnie wysuszyć włosy, przed wyjściem z domu. Jesienią i zimą, pamiętaj też, o noszeniu czapki.

Nie susz włosów gorącym powietrzem

Kolejny ważny aspekt jesiennej pielęgnacji. Włosy nie lubią zbyt gorącego powietrza. Czy to tego latem, czy też strumienia z suszarki. Warto ustawić suszarkę na średnią lub niską temperaturę. Najlepiej, aby włączyć jonizację. Dzięki temu, włosy nie będą przesuszone i zmniejszymy ryzyko elektryzowania.

Zabezpieczaj końcówki

Możesz stosować serum na końcówki nawet codziennie. W niewielkich ilościach, nie obciąży włosów, a zapobiegnie ich rozdwajaniu. Możesz użyć suchego olejku, lub serum silikonowego. Zupełnie nie obawiaj się silikonów. Zimą są nawet zalecane. Świetnie wygładzają i zabezpieczają przed utrata wody. Dodatkowo chronią przed uszkodzeniami. Warto też szukać w serum witamin i składników odżywczych. Wartościowe będą np. witamina E, A, B5, jedwab, oleje naturalne.

Olejuj

Olejowanie genialnie zabezpiecza włosy i scala je. Rób to przynajmniej raz w tygodniu, w okresie jesiennym. Wspaniale przygotujesz włosy do zimy i minusowych temperatur. Olejowanie sprawia, ze włosy są mniej podatne na uszkodzenia, błyszczące i łatwiej się układają. Olejowane włosy, są dużo lepiej zabezpieczone i chronione przed uszkodzeniami, jakie mogą nieść wełniane płaszcze, szaliki, czapki czy kominy. O olejowaniu możesz więcej poczytać tu.

Stosuj suplementacje

Z racji mniejszej dostępności niektórych warzyw czy owoców, oraz diety bogatej w bardziej tłuste potrawy. Nie dostarczamy włosom wszystkich witamin i minerałów, których potrzebują do prawidłowego i zdrowego wzrostu. Warto wprowadzić do swojej diety suplementacje, zapewniającą dobra kondycje włosom, skórze i paznokciom. Koniecznie zerknij też, na wpis o suplemencie diety Bioelixire. To jest prawdziwa witaminowa bomba dla włosów.

.

_pani_kosmetolog_

blogger & content creator

Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej