Jak mieć piękne i gładkie włosy, bez użycia prostownicy?

Jak mieć piękne i gładkie włosy, bez użycia prostownicy?

Dziś mam dla Was 3 sprawdzone tipy, na wygładzanie włosów i uzyskanie gładkiej tafli, bez użycia prostownicy. Są to naprawdę fajne sposoby, szczególnie dla osób o włosach suchych, delikatnych i łamliwych. Dla tych którym dodatkowe obciążenie, jakim jest prostownica i bardzo wysoka temperatura, nie jest potrzebne, ale marzą o pięknych lśniących włosach. Jest to też wpis szczególnie dla osób o włosach falowanych lub prostych. Te sposoby mogą, nie działać na włosy mocno kręcone, dla których przeznaczona jest zupełnie inna stylizacja, choć pomogą je nieco wygładzić.

Pierwszy sposób – suszenie ze szczotką i serum wygładzającym

Jest Wam zapewne znany. Moja fryzjerka zawsze w ten sposób suszy mi włosy przed podcinaniem końcówek. Jest to sposób mniej ingerujący w łuski włosa, a dający naprawdę świetne rezultaty. Przy włosach naturalnie prostych bądź delikatnie falowanych, praktycznie nic więcej nie potrzeba. Warto jedynie zabezpieczyć włosy, sprayem lub serum termoochronnym. W salonie, suszenie odbywa się najczęściej na dużej okrągłej szczotce, natomiast w domu, jeśli nie mamy takiego rekwizytu, wystarczy nam szczotka, która przepuszcza powietrze suszarki. Taka, która zawiera jakieś dziurki czy otwory. Im większe tym lepiej. Już przed suszeniem nałóż na pasma olejek lub delikatne serum termoochronne. Po stylizacji zaaplikuj serum silikonowe lub jedwab. Pomoże to dodatkowo w uzyskaniu tafli na włosach i ich wygładzeniu.

Sposób drugi – bogate maski do włosów oraz ich wczesanie!

Chodzi o to aby maska, którą wybieramy jeszcze na etapie pielęgnacji, była produktem mocno treściwym. Ważne jest odpowiednie dociążenie włosów, aby końcowo uzyskać piękne, wygładzone włosy. Najlepiej jeśli zawiera masła czy oleje. Ważne aby nakładając ją, pomijać skalp. Mogło by to spowodować szybsze przetłuszczanie oraz brak uniesienia włosów u nasady. Taką maskę aplikujemy na długość włosów, od końcówek, nieco ponad, włosy na wysokości ucha. Kolejnym ważnym aspektem pielęgnacji, jest wczesanie produktu! U mnie najlepiej sprawdza się grzebień z szerokim rozstawem zębów, ale spokojnie może to być każda szczotka którą posiadacie w łazience. Choć najlepiej sprawdzają się te plastikowe.

Trzeci sposób – laminowanie włosów

Można go wykonać zarówno żelatyną jak i galaretką owocową. W tym drugim przypadku dodatkowo zyskujemy obłędny zapach, galaretki którą sobie wybierzemy! Jest to sposób dobry, szczególnie dla włosów naturalnie prostych, z tendencja do puszenia, włosów zniszczonych i delikatnie falowanych. Samo laminowanie polega na tym, że włosy zostają zalaminowane, czyli otulone delikatną warstwą, która wygładza, nabłyszcza i chroni włosy przed czynnikami zewnętrznymi. Idealnie sprawdza się w okresie jesienno-zimowym, kiedy nasze włosy dodatkowo narażone są na ogrzewanie – suche powietrze, zmiany temperatur, smog czy mróz. Ale latem też się sprawdzi! Bowiem latem również, dobrze zabezpieczy włosy przed wpływem gorącego powietrza. Jak wykonać domowe laminowanie galaretką? To już krok po kroku w kolejnym wpisie!

Kilka produktów o działaniu wygładzającym marki Bioelixire, które warto mieć w swojej łazience!

.

_pani_kosmetolog_

blogger & content creator

Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej