Jak myć włosy cienkie i z tendencją do wypadania?

Jak myć włosy cienkie i z tendencją do wypadania?

Włosy cienkie i wypadające to zawsze wyzwanie. Choć jest to aktualnie dosyć powszechny problem, cześć osób nie wie, jak sobie z nim radzić. Włosy cienkie, przerzedzone lub wypadające, potrzebują łagodnej pielęgnacji, dostosowanej do swoich potrzeb. Warto posiadać wiedzę na temat ich porowatości, aby jeszcze lepiej dobrać kosmetyki, natomiast bardzo ważne jest unikanie niektórych zabiegów oraz kosmetyków, które mogłyby problem pogorszyć. Jak myć włosy cienkie i z tendencją do wypadania. Przedstawię Wam to dla ułatwienia w kilku prostych punktach.

Rozczesz włosy przed myciem

Zrób to bardzo delikatnie, pasmo po paśmie, podtrzymując włosy, tak aby jak najmniej je nadwyrężać. Pamiętaj również, że czesanie powinno odbywać się, tylko na suchych włosach. Mokre są dużo bardziej podatne na uszkodzenia. Wyczeszemy też cześć stylizatorów oraz rozplączemy przy okazji drobne kołtunki. To zdecydowanie ułatwi proces mycia.

Mycie włosów

Istotne jest, aby włosy wypadające i cienkie, myć bardzo delikatnie, używając łagodnego szamponu, bez dodatków substancji zapachowych i SLS. Zbyt intensywne pocieranie, mogłoby uszkodzić pasma i podrażnić wrażliwą skórę głowy, a co za tym idzie pogłębić problem. Zwilżone włosy myjemy szamponem, wcześniej rozcieńczonym z wodą w dłoniach. Najlepiej powstałą pianę nałożyć na włosy i bardzo delikatnie masować skalp, a kolejno przeciągać pianę na resztę włosów. Bardzo delikatnie, ale dokładnie płukamy włosy, aby nie zostały w nich resztki szamponu.

Nakładamy odżywkę

Przy włosach cienkich i wypadających, również warto nakładać odżywkę pielęgnacyjną po myciu. Natomiast warto pamiętać, żeby nie przesadzić z ilością produktu oraz aplikować go na długość i końcówki włosów z pominięciem nasady. A to dlatego, że posiadając cienkie i osłabione włosy bardzo łatwo je obciążyć. Odżywkę na tego rodzaju włosach, warto rozprowadzić na osuszone ręcznikiem włosy i trzymać nieco krócej – ok 5 min. Delikatnie spłukać letnią wodą, a kolejno chłodna wodą, w celu domknięcia łusek włosów.

Serum lub olejek

Można zastosować zarówno serum jak i olejek na końcówki włosów. Warto jednak nałożyć najpierw kroplę w zagłębienie dłoni, rozetrzeć i dopiero rozprowadzić na włosach.

Suszenie

Po pierwsze, nie zawijaj włosów w ręcznik, tylko delikatnie je wygnieć. Jeśli możesz postaw na naturalne wyschniecie włosów. Jeśli z pewnych przyczyn suszysz włosy suszarką, nastaw nadmuch na najniższą możliwą temperaturę. Na koniec możesz włączyć opcje jonizacji. Jeśli potrzebujesz, po wysuszeniu możesz rozczesać i ułożyć włosy.

.

_pani_kosmetolog_

blogger & content creator

Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej