„Jak nie bać się bliskości” – recenzja książki

„Jak nie bać się bliskości” – recenzja książki

Premiera książki Stefanie Stahl, miała miejsce na początku tego roku. Ja dziś chciałabym Was zachęcić, do jej przeczytania, krótką recenzją. Uważam, że jest to książka, która może wpłynąć lub zmienić postrzeganie związków oraz samego siebie.

Jest to pozycja niemieckiej psychoterapeutki. Swego rodzaju poradnik o budowaniu dobrych więzi. Zbiór wiedzy merytorycznej i praktycznej o osobach, bojących się zaangażować w związek. Temat trudny ale przedstawiony przez autorkę w sposób niezwykle przystępny. Autorka pokazuje, że za wieloma problemami w relacjach stoi długo pielęgnowany, lęk przed bliskością, przed tym aby otworzyć się i pokazać drugiemu człowiekowi prawdziwego siebie. Stephanie Stahl jako psychoterapeutka, zbadała różne oblicza lęku. Często w swoich książkach odwołuje się do doświadczeń ze swojej pracy z pacjentami. Autorka pokazuje w książce, jak zbudować i jak zadbać o relacje z ludźmi na których naprawdę nam zależy.

„Przytul swoje lęki, a staniesz się lepszą wersją siebie – dla samego siebie i Twoich najbliższych”.

Moją uwagę, jako mamy, dodatkowo zwróciła cześć, poświęcona roli rodzica, w budowaniu bezpiecznych więzi oraz zaufania w przyszłych relacjach. Pochłonęłam ją jak gąbka!

.

Poradnik podzielony został na cztery części:

  • Różne oblicza lęku przed związkiem
  • Przyczyny lęku przed związkiem
  • Drogi wyjścia z lęku przed związkiem
  • Partnerzy osób cierpiących na lęk przed związkiem

.

Uświadomienie sobie problemu, to dobry początek do zmiany w swoim myśleniu. Natomiast ucieczka przed naszymi lękami, fobiami czy słabościami jest znacznie łatwiejsza. Często chowamy się za pracą zawodową, nauką, hobby. Moim zdaniem wartościowa lektura, warta uwagi. Zdecydowanie polecam, na wolny wieczór lub deszczowe popołudnie.

.

_pani_kosmetolog_

blogger & content creator

Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej