Jak prawidłowo przygotować skórę do nałożenia samoopalacza?

Jak prawidłowo przygotować skórę do nałożenia samoopalacza?

Sam temat samoopalaczy i balsamów brązujących, był już przeze mnie opisywany na blogu – o tu i tu. Są to produkty, które w zdrowy sposób zapewniają nam ładną opaleniznę, wyrównują koloryt skóry i redukują widoczność naczynek. Są świetną opcją dla osób nie lubiących wylegiwać się na słońcu i tych, którzy chcą cieszyć się brązowym odcieniem skóry cały rok. Mamy na rynku ogromny wybór produktów brązujących. Natomiast, czy wiemy jak prawidłowo przygotować skórę do nałożenia samoopalacza? Poniżej znajdziecie 7 wskazówek, po których pierwsza i każda kolejna aplikacja produktu, będzie już tylko formalnością;)

.

7 sposobów na przygotowanie skóry pod samoopalacz.

1.Depilację wykonujemy najpóźniej 24 godziny przed planowaną aplikacją produktu.

2. Dzień przed, wykonaj peeling całego ciała. Najlepiej gruboziarnisty scrub, nie zawierający w składzie substancji olejowych. Tłuste składniki, utrudniają wchłanianie się w skórę samoopalacza. Mogą też powstać miejscami nieatrakcyjne plamy. Peeling złuszcza martwy naskórek, świetnie przygotowując skórę na przyjęcie produktu . Wpływa też na czas jego utrzymywania się na skórze. Na zadbanej złuszczonej i odpowiednio przygotowanej, będzie utrzymywał się dłużej.

3. Skóra powinna być pozbawiona wszelkich innych kosmetyków przed nałożeniem samoopalacza. Innych balsamów, olejków, perfum, dezodorantu, makijażu.

4. Bardzo ważne jest jednak, zabezpieczenie miejsc takich jak łokcie, kolana, stopy, nadgarstki i dłonie, najlepiej delikatnym, nietłustym balsamem nawilżającym. Ponieważ suche miejsca przyjmują więcej produktu i tworzą się wtedy ciemniejsze plamy.

5. Z własnej obserwacji, zauważyłam też, że skóra regularnie nawilżana przez cały czas i dobrze odżywiona lepiej przyjmuje i eksponuje kolor. Warto zatem stosować balsamy nawilżające lub odżywcze przez cały czas, z pominięciem jednego dnia, czyli dnia nałożenia samoopalacza.

6. Przed samą aplikacją warto wziąć krótką kąpiel w letniej wodzie. Długa, gorąca kąpiel, rozpulchnia górną warstwę skóry, przez co efekt opalenizny może być nierównomierny.

7. Trzeba też pamiętać, że do opalania twarzy stosujemy inne produkty niż do ciała. Skóra twarzy jest dużo cieńsza i znacznie bardziej wrażliwa. Często też skóry maja tendencje do „zapychania” dlatego ważne jest dobranie innego, odpowiedniego do jej potrzeb produktu. Może to być chusteczka samoopalająca, krem, pianka lub kropelki aplikowane do stale używanego kremu do twarzy.

.

_pani_kosmetolog_

blogger & content creator

Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej