Jak wykorzystać szampon, który się nie sprawdził?

Jak wykorzystać szampon, który się nie sprawdził?

Ogromny wybór kosmetyków na sklepowych półkach, sprawia że jesteśmy zdezorientowani i często kupujemy pierwszy z brzegu kosmetyk, lub taki, który po prostu przyciąga naszą uwagę. Niestety często jest to nietrafiany bubel, który przyniesiemy do domu, użyjemy raz i rzucimy w kąt. Rezultat jest taki, że nasze szafki w łazience, półeczki i szuflady wypełnione są kosmetykami których, nie używamy, ale trochę szkoda nam wyrzucić. Zatem jak wykorzystać szampon, który się nie sprawdził? Taki, którego prawdopodobnie już nie użyjemy? Przeczytaj ten wpis zanim wyląduje w koszu, aby dowiedzieć się jak dać mu nowe życie.

Jako mydło do rąk

Nic prostszego. Nieużywany szampon możesz po prostu wykorzystać jako luksusowe mydło do rąk. Dlaczego luksusowe? Ponieważ wiele szamponów ma w składzie silikony. Są to syntetyczne pochodne krzemu, które działają wręcz otulająco na skórę. Znajdziemy je w wielu kremach do rąk. Zabezpieczą przed utratą wody z naskórka oraz czynnikami chemicznymi, które znajdziemy w płynie do naczyń czy proszku do prania.

Żel pod prysznic lub płyn do kąpieli

Obojętne czy wolisz siedzieć i relaksować się w wannie czy wolisz szybki, krótki prysznic, możesz go wykorzystać też do kąpieli. Najczęściej szampony mocno się pienią i ładnie pachną. Wystarczy wlać nakrętkę do wanny lub umyć skórę pod strumieniem wody. Tutaj podobnie jak w powyższym pomyśle. Jeśli szampon zawiera w składzie silikony, to dodatkowo zyskasz gładką i miłą w dotyku skórę.

Do mycia pędzli

Mam nadzieje, że dbasz o swoje pędzle i myjesz je regularnie. Tutaj mam dla Ciebie kolejny pomysł na wykorzystanie szamponu, który nie sprawdził się podczas mycia włosów. Taki produkt, może bardzo dobrze poradzić sobie przy usuwaniu pozostałości kosmetyków i łoju z pędzelków do makijażu. Namaczamy włosie, pamiętając o tym aby nie zamoczyć skuwki oraz trzonka pędzla. Na dłoń wylewamy odrobinkę szamponu i kolistymi ruchami pocieramy pędzelkiem o skórę. Płukamy, odciskamy włosie i odkładamy do wyschnięcia.

Do golenia nóg

Niechciany szampon świetnie sprawdzi się w roli pianki lub żelu do golenia. Możemy spokojnie zastąpić nią nasz kosmetyk, tym bardziej że niektóre pianki są naprawdę wiele gorszej jakości, niż taki niechciany szampon. Możecie uwierzyć na słowo. Dodatkowym bonusem jest to, że jeśli szampon zawiera silikony, nie podrażni skóry podczas golenia i pozostawi ją przyjemnie nawilżoną.

Do prania

Tak, dobrze widzicie – do prania. Powiem Wam, że naprawdę dobrze się sprawdza. Co najlepsze zastępuje z powodzeniem, niemiłosiernie drogie płyn do prania jedwabiu i wełny. Taki szampon nadaje tkaninom puszystość i pozostawia przyjemny zapach. Co najlepsze, nie potrzebujemy już płynu do płukania! Warto też wspomnieć o tym, że delikatny szampon, jest wiele łagodniejszy niż proszki do prania, nawet te dla dzieci. Dobrze też sprawdza się do prania ręcznego, nie powoduje podrażniania skóry dłoni.

Jako uniwersalny płyn do czyszczenia.

Niechciany szampon, możemy też wykorzystać jako uniwersalny płyn do sprzątania. Po rozcieńczeniu z wodą świetnie umyje podłogi, blaty, czy kafelki w kuchni. Śmiało możemy też zastosować go do czyszczenia glazury, sprzętów domowych, mebli i luster, które na co dzień, też myjemy wodą z płynem. Dodatkowo mieszkanie będzie pięknie pachnieć.

_pani_kosmetolog_

blogger & content creator

Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej