Jakie błędy najczęściej popełniamy przy wyborze kosmetyków do pielęgnacji włosów?

Jakie błędy najczęściej popełniamy przy wyborze kosmetyków do pielęgnacji włosów?

1. Kupujemy silny szampon oczyszczający do pielęgnacji włosów przetłuszczających.

Nie jest to najlepszym pomysłem, ponieważ, tym sposobem wpadamy w błędne koło. Oczyszczając intensywnie skalp, który już nadprodukowuje sebum, wywieramy na niego presję aby produkował go jeszcze więcej. A to za sprawą tego, że organizm otrzymuje od nas sygnał, że wcześniejsza dawka najprawdopodobniej była za mała. Ponadto zapominamy, że na przetłuszczanie włosów, może wpływać wiele innych czynników. Nie próbujmy pozbyć się problemu najkrótszą i najszybszą metodą. Możemy sobie tylko zaszkodzić.

2. Zawsze dobra jest odżywka nawilżająca

A no nie zawsze. Musimy obserwować swoje włosy i nie kupować w ciemno kolejnej cudownej uniwersalnej odżywki do „wszystkich rodzajów włosów”. Zwróćmy uwagę, czego w danym momencie potrzebują nasze kosmyki. Jeśli włosy są matowe i oklapnięte, może potrzebują odżywki lub maski proteinowej? Jeśli są suche, sianowate, szorstkie ale cienkie i bardzo lekkie, wtedy najprawdopodobniej potrzebują emolientów. Natomiast włosy matowe, suche i bez objętości zapewne ucieszą się z produktów bogatych w humektanty. O tym więcej możecie poczytać we wpisie o równowadze PEH.

3. Szampon i odżywka na „szaloną” objętość.

W chwili gdy chcemy mieć piękna objętość i włosy uniesione u nasady, a otrzymujemy puch i ciężkie do ułożenia włosy. To za sprawą składników aktywnych zawartych, w danym produkcie „na objętość”. Warto wiedzieć, że najczęściej takie szampony działają poprzez otwarcie łuski włosa, co powoduje, że wyglądają na bardziej obfite, ale stają się też puszące. Warto zwrócić w tym przypadku uwagę, na substancje aktywne zawarte w szamponie. Aby działał pogrubiająco na włosy, poprzez składniki korzystnie działające na skórę głowy oraz odżywienie cebulek. Świetnie sprawdzi się w tej roli szampon Bioelixire Gęste Włosy.

4. Nie ufaj reklamom

Tym mega głośnym, reklamowanym produktom w telewizji, mówimy nie. Albo przynajmniej wcześniej przeanalizuj skład. Ogólnie chodzi o to, że slogany szumnie rzucane w reklamach, nie maja często żadnego pokrycia z rzeczywistością, zarówno jeśli chodzi o skład jak i działanie produktu.

.

_pani_kosmetolog_

blogger & content creator

Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej