Jakie seriale warto obejrzeć na Netflix?

Jakie seriale warto obejrzeć na Netflix?

Cudownie, że mamy już wiosnę i jest coraz cieplej. Mam też nadzieje, że najgorsze chwile pandemii są już za nami. Jednak nadal należy pamiętać o pewnych zasadach i zdroworozsądkowo podchodzić do zaleceń. Natomiast jeśli z jakiś powodów, musimy spędzić więcej czasu w domku, lub zwyczajnie mamy na to ochotę, warto czasem po prostu odpocząć, odciąć się i obejrzeć coś dobrego. Dzisiaj przychodzę do Was z wpisem, jakie seriale warto obejrzeć na Netflix. To będą moje typy – subiektywny przegląd ulubionych pozycji. Większość totalnie w moim klimacie, część takich, które po prostu zostały w mojej pamięci i są warte zobaczenia. Pewnie wiele z nich już widzieliście, ale może znajdzie się coś czego nie mieliście okazji oglądać.

11 propozycji seriali z Netflix

Mindhunter – Koniec lat 70. dwóch agentów FBI, zostaje wyznaczonych aby przesłuchiwać osadzonych w więzieniach morderców i pozyskaną wiedzę wykorzystać do zamknięcia nierozwiązanych spraw. Zmieniają oblicze kryminologii, niebezpiecznie zbliżając się do poznania istoty bezwzględnego zła. Genialny!

House of Cards – serial dramatyczny, pokazujący jak bezwzględni są politycy i ludzie u szczytu władzy. Zobaczycie jak wiele w stanie są zrobić i do czego się posunąć aby zdobyć i utrzymać stanowisko. Genialny Kevin Spacy w roli głównej i Robin Wright, jako żona i towarzyszka sprawili, że obejrzałam ten serial z zapartym tchem.

Dom z Papieru – jeden z najchętniej oglądanych seriali. Czy istnieje zbrodnia doskonała? Mężczyzna o pseudonimie Profesor werbuje osiem osób o niezwykłych umiejętnościach. Jako cel obierają sobie napad na Narodową Mennice Hiszpanii. Serial trzyma w napięciu do samego końca.

Peaky Blinders – Tommy Shelby należy do gangsterskiej rodziny. Dowodzi gangiem działającym w Birmingham w 1919 roku. Usiłuje zwiększyć swoje wpływy, wykorzystując skradziony transport broni. Zapłaci każdą cenę aby wspiąć się po szczeblach gangsterskiej kariery na sam szczyt!

Dark – Nocą, w ciemnym lesie ginie dziecko. Gdzie jest? Czy zostało porwane? Potem ginie kolejne… Ich zaginięcie ujawnia nadszarpnięte relacje oraz „podwójne” życie czterech rodzin. Pogoń za prawdą ukazuje szokujące tajemnice skrywane od pokoleń. Obejrzycie z zapartym tchem.

Breaking Bad – Czy ktoś tego, jeszcze nie oglądał? Serial o totalnie sfrustrowanym nauczycielu chemii, dowiadującym się, że ma nieoperacyjnego raka płuc, syn od lat cierpi na porażenie mózgowe a żona jest w nieplanowanej ciąży. Walter odnajduje jednak sposób jak zapewnić najbliższym dostatnią przyszłość. Razem ze swoim uczniem, rozpoczynają produkcje metamfetaminy.

Gambit Królowej – opowieść o tym jak wysoka jest cena geniuszu. Młoda Beth Harmony, która trafia do sierocińca. Odkrywa w sobie ogromny talent do rozgrywek szachowych. Jednocześnie uzależnia się od środków uspokajających podawanych dzieciom w sierocińcu. Dręczona przez własne demony i obsesje, brnie w świat rozgrywek, który pochłania ją totalnie. Postanawia zdobyć zdominowany przez mężczyzn świat zawodowych szachów.

W garniturach – serial osadzony w nowojorskich realiach. Pokazuje ciekawe sprawy i życie prawników w otoczeniu ogromnych pieniędzy i przepychu. Perypetie przystojnego i szalenie inteligentnego adwokata, który zatrudnia asystenta z niesamowitą pamięcią i ogromną wiedzą. Jedyny problem w tym, że Mike, nie ukończył studiów prawniczych…

Emily w Paryżu – lekki i bardzo babski serial. Dwudziestokilkuletnia ambitna Emily, dostaje wymarzoną pracę w Paryżu. Będzie odpowiedzialna za opracowanie strategi dla mediów społecznościowych. Jej nowe życie, w mieście miłości, wypełniają upojne przygody ale i nieoczekiwane wyzwania. Musi zaskarbić sobie sympatie nowych współpracowników.

Plotkara– tajemnicza Plotkara opisuje na swoim blogu wszystko, co dzieje się na Upper East Side. Nowinki dotyczące elity nastolatków, począwszy od zwykłych codziennych wydarzeń po szalone imprezy. Jednym słowem, życie na fali dotyczące grupy przyjaciół, kochanków i wrogów. Wybuchowe przyjaźnie, romanse i stałe związki. Najbardziej skrywane sekrety są zagrożone. Idealny na seans z przyjaciółką!

Jak poznałem Waszą matkę – na sam koniec, mój ulubiony serial z tego gatunku. Serial komediowy przedstawiający perypetię paczki znajomych i ich szczęśliwych i nieszczęśliwych próbach znalezienia odpowiednich relacji. Poznajemy Teda, ciągle szukającego narzeczonej, Lily i Marshalla czyli parę „prawie” idealną, Robin – kanadyjkę i prezenterkę telewizyjną dla której związki schodzą na drugi plan oraz Barneya mającego obsesję na punkcie garniturów i kobiecych kształtów ;p

_pani_kosmetolog_

blogger & content creator

Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej