Kąpiel, peeling, maseczka na dłonie? Domowe Hand Spa!

Kąpiel, peeling, maseczka na dłonie? Domowe Hand Spa!

Od pewnego czasu, myjemy i dezynfekujemy ręce zdecydowanie częściej niż kiedyś. O ile jest to korzystne dla zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób, transmisji wirusów i bakterii, tak jest to zdecydowanie niekorzystne, dla skóry naszych rąk. Silne środki odkażające i powierzchniowo-czynne podrażniają i wysuszają naszą skórę. Warto zatem zadbać o jej wygląd i regenerację. Szczególnie ważne jest to teraz, w okresie jesienno-zimowym, kiedy dochodzą zmienne warunki atmosferyczne i duże różnice temperatur, miedzy pomieszczeniami a na zewnątrz. Podam Wam dziś gotowe pomysły, na domowe zabiegi pielęgnacyjne. Kąpiel, peeling i maseczkę na dłonie, czyli domowe Hand Spa.

Kąpiel dłoni z oliwą z oliwek

Podgrzej do ok. 38 – 40 °C, 200 ml oliwy z oliwek, dodaj sok z jednej cytryny i wymieszaj. Zanurz dłonie w mieszance na 15 minut. Po tym czasie, wyjmij je i odczekaj chwile. Możesz wmasować pozostałości oleju w dłonie, skórki i paznokcie. Resztę wytrzyj delikatnie chusteczką i nałóż krem do rąk.

Kąpiel z mlekiem i rumiankiem

Zaparz szklankę rumianku. W garnuszku podgrzej 250 ml. mleka pełnotłustego. Poczekaj aż rumianek ostygnie do temperatury ok 40 °C. Wymieszaj razem mleko i napar z rumianku. Mocz dłonie 10-20 minut. Zabieg jest silnie nawilżający i odżywiający skórę.

Peeling dłoni z brązowym cukrem

Wymieszaj 2 łyżki brązowego cukru z 2 łyżkami oliwy z oliwek oraz sokiem z połówki cytryny. Nałóż na dłonie i wykonaj delikatny masaż. Następnie spłukaj produkt, umyj dłonie bez użycia mydła i nałóż krem.

Peeling z kawą

2 łyżki zmielonych płatków owsianych, wymieszaj z 2 łyżkami wilgotnych fusów z kawy. Możesz dodać łyżkę oliwy z oliwek. Rozprowadź na dłoniach i wykonaj relaksacyjny masaż. Umyj ręce letnią wodą i nałóż krem nawilżający.

Maseczka na dłonie z ziemniaka

Nawilżająca, wygładzająca i odmładzająca. Dwa ugotowane ziemniaki rozdrobnij widelcem na miazgę. Dodaj żółtko jaja i 50 ml. ciepłego mleka. Wszystkie składniki mieszamy na gładkie pure. Nadkładamy grubą warstwę i owijamy dłonie folią aluminiową na ok. 20 min. Po tym czasie usuwamy maseczkę do kosza, a pozostałości dokładnie zmywamy z dłoni.

Maseczka miodowa

3 łyżki miodu, mieszamy z żółtkiem jaja. Nakładamy warstwę dokładnie pokrywającą skórę. Na dłonie zakładamy woreczki foliowe (kanapkowe) i tak odczekujemy ok. 30 min. Zmywamy całość letnią wodą i nakładamy krem.

Maseczka migdałowa

Silnie odżywiająca i rozjaśniająca. 3 łyżki olejku ze słodki migdałów, wymieszaj z łyżką soku z cytryny. Dokładnie wmasuj w dłonie, skórki i paznokcie. Odczekaj minimum 15 min. Zmyj całość letnią wodą i zastosuj krem nawilżający.

To jest tylko kilka przykładów, szybkich, domowych zabiegów na dłonie. Szybkich, ale skutecznych. Co bardzo ważne, wszystkie rzeczy, użyte do przygotowania tych pielęgnacji, znajdziecie w swoich domach. Jeśli nie macie czasu na dłuższe rytuały pielęgnacyjne, pamiętajcie, że bardzo ważne jest, regularne zabezpieczanie i nawilżanie dłoni – czyli kremowanie po każdym myciu. Warto też, wyposażyć się, w bawełniane rękawiczki do pielęgnacji. Przed samym snem, nakładamy gruba warstwę kremy, oleju lub maści z witaminą E i zakładamy rękawiczki. Rano skóra będzie pięknie zregenerowana i odżywiona!

.

_pani_kosmetolog_

blogger & content creator

Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej