Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów

Jest to zabieg, który ma na celu szybkie i kompleksowe zregenerowanie pasm włosów. Oprócz trwałego wyprostowania – wygładza, zapobiega puszeniu, odżywia włosy. Sam proces keratynowego prostowania, tak w skrócie, polega na wtłaczaniu – wprasowaniu w każde pasmo, keratyny w wysokiej temperaturze. Najprościej rzecz ujmując, w ten sposób, uzupełniane zostają wszelkie luki, w strukturze włosów. Zabieg keratynowego prostowania, polecany jest szczególnie osobom o włosach, niesfornych, puszących się, suchych, zniszczonych, trudnych do ułożenia, wymagających codziennego prostowania.

Na czym polega zabieg?

Keratynowe prostowanie, jest wykonywane w większości salonów fryzjerskich. Nie jest to trudny zabieg, dlatego coraz więcej kobiet, decyduje się na przeprowadzenie go w warunkach domowych. Ma w sumie same zalety, ciężko doszukać się jakiś wad. Po pierwsze podczas wykonywania procedury, nie stosuje się, żadnych składników chemicznych. Keratyna jest wtłaczana we włosy, jedynie przy użyciu wysokiej temperatury. Często zabieg prostowania keratynowego, poleca się po rozjaśnianiu, w celu uzupełnienia ubytków we włosach. Sprawdza się również przy włosach farbowanych. Dobrze wykonany zabieg, oraz prawidłowa domowa pielęgnacja pozabiegowa, mogą utrzymać efekty zabiegu, nawet do 5 miesięcy.

Jak pielęgnować włosy po zabiegu keratynowym?

Aby przedłożyć trwałość i zatrzymać jak najdłużej efekty zabiegu, warto pamiętać o prawidłowej pielęgnacji. Po pierwsze, przez kilka pierwszych dniach po zabiegu, trzeba pozostawić włosy rozpuszczone. Nie spinać ich klamrą a już w szczególności gumką do włosów. Mogło by to spowodować ich „trwałe” zniekształcenie. Po zabiegu przez około 48 godzin, nie myjemy włosów, aby pozwolić działać keratynie i wzmocnić jej działanie. Trzeba zwrócić uwagę, na składy kosmetyków do pielęgnacji. Po zabiegu powinniśmy stosować szampony bez SLS I SLES. Te substancje, powodują szybsze wypłukanie keratyny, a zależny nam aby pozostała na włosach jak najdłużej. Trzeba unikać też wszelkich silikonów.

Warto natomiast, wdrożyć odżywkę czy maskę z zawartością keratyny w składzie. Pozwoli to przedłużać trwałość zabiegu i dodatkowo odżywić włosy. Podczas stylizacji, należy unikać preparatów na bazie alkoholu. Warto jednak wyposażyć się, w olejek arganowy. Ja osobiście uwielbiam Serum z olejkiem arganowym i filtrami UV Bioelixire. Można stosować go na suche włosy, na mokre, na końcówki włosów lub dodać go do ulubionej odżywki. To już kultowy produkt. Ponadto, warto po zabiegu kupić hydrolizowana keratynę i również dodawać kilka kropel do maski, na zakończenie mycia np. raz w tygodniu. Produkty profesjonalne dedykowane do stosowania po zabiegu prostowania keratynowego, powinniście znaleźć w każdym salonie fryzjerskim.

Zalety prostowania keratynowego

  • Szybki i widoczny efekt. Zaraz po zabiegu włosy są gładkie, lśniące i odżywione.
  • Zabieg nie powoduje obciążenia włosów
  • Włosy są nawilżone i zdrowsze
  • Ubytki w strukturze włosów zostają uzupełnione
  • Włosy łatwiej i szybciej się układają. Oszczędzamy czas na stylizację
  • Zabieg nadaje się dla wszystkich rodzajów włosów
  • Włosy łatwiej się rozczesują
  • Idealny dla włosów zniszczonych rozjaśnianiem, farbowaniem, ondulacją
  • Zabieg jest w pełni odwracalny. Po czasie keratyna ulega wypłukaniu i włosy wracają do stanu sprzed zabiegu

.

_pani_kosmetolog_

blogger & content creator

Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej