Kobiece Rozmowy – Brak ochoty na seks

Kobiece Rozmowy – Brak ochoty na seks

Dzisiaj chce Was zaprosić, na drugi odcinek z cyklu Kobiece Rozmowy marki Bioelixire. W tym odcinku spotykamy się, ze specjalistką ginekologiem – położnikiem – seksuologiem dr n. med. Ewą Baszak-Radomańską. Temat seksu a tym bardziej braku ochoty na niego, to temat odrobinę niewygodny, o czym już na samym początku wspomina Pani doktor. Zupełnie inaczej wygląda on w nowym związku, związku przygodnym czy romansując. Wtedy zazwyczaj, łatwo jest wzbudzić w sobie pasję i pożądanie. W dobrym, stałym związku zmniejszenie ochoty na współżycie jest czymś naturalnym i częstym, ale przede wszystkim jest celowym etapem. Nie ma w tym niczego złego. Jest to szansa na rozwój relacji w innych sferach, choć nie możemy o nim całkiem zapominać.

Częstym problemem w stałym związku staje się, różny poziom potrzeby seksu u partnerów. Pożądanie okazuje się świadomą decyzją, a nie tylko porywem namiętności. Jednak o pożądanie w związku stałym, należy zadbać i pielęgnować, oczywiście w zgodzie ze sobą i swoimi potrzebami, ale nie zapominając o partnerze. Kluczowe dla związku jest różnicowanie. Różnicowanie to najważniejszy etap rozwoju osobistego, a konkretnie wypracowanie odpowiedniego dystansu do ważnych dla nas ludzi. „Znalezienie takiego złotego miejsca na suwaku jest sztuką życia”, mówi nam w filmie dr. Ewa Baszak-Radomańka.

Pozostając w gnuśnym związku mamy 3 możliwości:

Nadal w nim pozostawać – nikt nie jest zadowolony

Ciągle zmieniać partnerów – aby ciągle czerpać cień szaleństwa

Zadbać o rozwój osobisty i rozwój relacji – szansa na wspaniały związek

Może nie będę Wam więcej zdradzać. Ale serdecznie zachęcam Was do odwiedzenia kanału Bioelixire na YouTube i obejrzenie tego odcinka Kobiecych Rozmów. Znajdziemy tu odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Min. Czy z biegiem lat ludzie tracą ochotę na seks? Jaka jest recepta na sukces udanego współżycia? Czy kobieta może pobudzić swoje pożądanie, wiedząc że mężczyzna ma większe potrzeby? Kiedy brakuje iskry, czy są na to jakieś lekarstwa? Czy menopauza ma wpływ na libido? Jakie są naturalne afrodyzjaki? Na te i na wiele innych pytań znajdziecie odpowiedz właśnie w filmie! Serdecznie zapraszam.

.

_pani_kosmetolog_

blogger & content creator

Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej