Kobiece Rozmowy – otyłość u kobiet i mężczyzn

Kobiece Rozmowy – otyłość u kobiet i mężczyzn

Otyłość to choroba cywilizacyjna, która predysponuje do rozwoju innych schorzeń. Każdy organizm wyposażony jest i potrzebuje tkanki tłuszczowej do życia. Niemniej jednak w ograniczonym, dostosowanym do wagi poziomie. Tkanka tłuszczowa stanowi źródło energii naszego organizmu. Jest też potrzebna do utrzymania prawidłowego poziomu hormonów oraz ochrony – izolacji przed zimnem.

Otyłość dotyka coraz młodszych osób, w tym dużej ilości dzieci. Przybiera niejako rozmiary epidemii. Zdrowe dziecko, to kiedyś zdrowy dorosły. Warto wykształcać w dzieciach prawidłowe nawyki żywieniowe. Pamiętajmy o tym że dziecko uczy się patrząc na nas. Więc nawet serwując mu talerz kolorowych warzyw, a samemu obok jedząc pizzę, nie spodziewajmy się dobrych rezultatów wychowawczych. Liczba otyłych osób w ostatnich latach rośnie lawinowo. Warto zatem, spojrzeć na cały problem szerzej i wiedzieć jakie dolegliwości czekają nas, jeśli tej tkanki tłuszczowej będziemy mieli za dużo. O tym i wielu innych aspektach otyłości, bardzo ciekawie, mówi w filmie stworzonym prze markę Bioelixire, endokrynolog, diabetolog i specjalista chorób wewnętrznych Beata Matyjaszek- Matuszek.

Powikłania wynikające z otyłości:

  • cukrzyca
  • choroby sercowo – naczyniowe
  • choroby układu ruchu
  • choroby metaboliczne
  • choroby nowotworowe
  • choroby dermatologiczne

.

W filmie dostępnym na YouTube, znajdziemy też odpowiedzi na wiele pytań, dotyczących otyłości.

Jak rozpoznać otyłość i kiedy zagraża zdrowiu? Jakie mamy możliwości terapeutyczne? Czy sam ruch i dieta wystarczą? Czy nasz nastrój wpływa na jedzenie? Ile i jak jemy? Kiedy wskazana jest farmakoterapia? Oraz jak przekonać osobę nieprzekonaną do zmiany nawyków i zawalczenie o swoje zdrowie. Bardzo zachęcam do obejrzenia Kobiecych Rozmów Bioelixire.

.

_pani_kosmetolog_

blogger & content creator

Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej