Kobiece rozmowy – wypadanie włosów

Kobiece rozmowy – wypadanie włosów

W szóstym odcinku Kobiecych Rozmów Bioelixire, o problemie wypadających włosów, opowiada nam dermatolog dr. Dorota Wojnowska. Na blogu znajdziecie kilka wpisów na temat wypadania, jego przyczyn i odpowiedniego postępowania z problemem. W tym filmie natomiast, znajdziecie bardzo wiele informacji w przysłowiowej „pigułce”. Dla mnie osobiści bardzo przyjemny docinek. Temat przedstawiony przystępnie i wyjaśnione zostały w nim, najważniejsze zagadnienia dotyczące wypadania włosów.

Już na początku, dostajemy informacje o trójpodziale życiowym włosów. Czyli fazie anagenu, katagenu i telogenu. Włosy człowieka rosną w sposób niezsynchronizowany, co oznacza że jednocześnie znajdują się w 3 różnych fazach. To bardzo prawidłowe, ponieważ gdyby wszystkie włosy znajdowały się, w tej samej fazie, okresowo bylibyśmy łysi. A jakie są przyczyny łysienia? Za taki proces może odpowiadać bardzo wiele czynników min. choroby endokrynne takie jak: choroby tarczycy, zespół policystycznych jajników, choroby nadnerczy czy przysadki. Cukrzyca, choroby zapalne, autoimmunologiczne, ale również niedobory pokarmowe oraz niektóre leki.

Rodzaje łysienia:

  • Łysienie androgenowe
  • Łysienie telogenowe
  • Łysienie plackowate
  • Łysienie bliznowaciejące

.

Nie będę więcej zdradzać. Serdecznie zapraszam Was, na szósty odcinek Kobiecych Rozmów na kanale Bioelixire na YouTube. Dowiecie się z niego także, dlaczego wypadają włosy po porodzie, jak długo to trwa oraz czy powinnyśmy się tym martwić. Co odpowiada za żeńską formę łysienia i jak z nim walczyć. Jakie dodatkowe czynniki wpływają na wypadanie włosów. Czym charakteryzuje się łysienie telogenowe, oraz jak możemy poprawić stan naszych włosów, sami, zaczynając już w domu. Dowiemy się także, kiedy powinniśmy udać się z problemem do specjalisty.

.

_pani_kosmetolog_

blogger & content creator

Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej