Kosmetyka biała. Co to takiego?

Kosmetyka biała. Co to takiego?

Jakie jest Wasze pierwsze odczucie? Przyjemne, czy nazwa źle Wam się kojarzy? Chyba raczej przyjemne, co? Tak też większości z Nas, kojarzy się kolor biały. Ale do rzeczy. Kosmetyka biała to najprościej ujmując pielęgnacja nieinwazyjna, przemyślana, racjonalna i zgodna z potrzebami skóry. Skupia się na składnikach i działaniu kosmetyków. Ma dobroczynne działanie na skórę, bez potrzeby wykorzystania inwazyjnych zabiegów, z przerwaniem ciągłości tkanek. Wspaniałe w kosmetyce białej jest to, że możemy zarówno uczęszczać do salonu na procedurę zabiegową jak również kontynuować pielęgnacje w domu. Bardzo ważna jest tutaj systematyczność.

Systematyczność kluczem do sukcesu

Kosmetykę białą, można też nazywać zachowawczą. Wykorzystywane są w nie bowiem, składniki i procedury zabiegowe, które stosowane regularnie i systematycznie, pobudzają skórę do odnowy biologicznej. Stosowanie tego rodzaju kosmetyki od wczesnych lat pielęgnacji, pozwala cieszyć się zdrową, zadbaną i młodą skórą znacznie dłużej. Opóźnia powstawanie zmarszczek oraz innych zmian skórnych. Warto również wdrożyć i stosować kosmetykę białą, po uzgodnieniu z kosmetologiem planu po zabiegowego w pielęgnacji domowej. To z kolei zaowocuje, dużo lepszymi efektami terapii indywidualnej.

W jakich problemach pomocna jest kosmetyka biała – zalety:

 • prewencja starzenia skóry
 • pobudza skórę do naturalnej odnowy
 • zapobiega powstawaniu i eliminuje zmiany trądzikowe
 • zapobiega powstawaniu i zmniejsza widoczność przebarwień
 • zwiększa aktywność komórkową
 • aktywuje syntezę kolagenu i elastyny
 • przeciwdziała wolnym rodnikom
 • wzmacnia barierę ochronną skóry
 • usuwa zanieczyszczenia
 • działa nawilżająco
 • regeneruje skórę
 • przeciwdziała swędzeniu, pieczeniu, łuszczeniu

Kosmetyka biała a zabiegi inwazyjne

Współpraca pacjenta z kosmetologiem, jest tutaj bardzo ważna. Często klienci obawiają się, że same kosmetyki nie przyniosą spektakularnych efektów. Dużo łatwiej jest udać się, na zabieg medycyny estetycznej, by np. podnieść owal twarzy czy wygładzić zmarszczki. Warto jednak wiedzieć, że i takie zabiegi nie gwarantują stałych efektów. Maja określony czas działania i bez kolejnego zabiegu, skóra wraca do pierwotnego wyglądu. Warto kosmetykę białą wdrożyć, zarówno dla podtrzymania i wydłużenia efektów zabiegów jak i samej prewencji, niekorzystnych dla Nas zmian skóry. Wypracowanie dobrych nawyków to podstawa. Często domowa kosmetyka biała, to kilka etapów pielęgnacji. Przykładowo: dwuetapowe oczyszczanie twarzy, peeling, masaż na odpowiednio dobranej ampułce, masaż rollerem lub kamieniem, masaż okolicy oka, ust, maseczka nawilżająca, kremy pielęgnacyjne. Oczywiście nie wszystko stosuje się codziennie, terapie są dobierane bardzo indywidualnie. Bardzo ważny jest dobór substancji aktywnych i preparatów czynnych do pielęgnacji. Natomiast, na początku może się to wydawać męczące, ale warto spojrzeć na to z perspektywy dobroczynnego rytuału pielęgnacyjnego dla skóry. Znacie zasadę, lepiej zapobiegać niż leczyć? Ja często sobie to powtarzam. Uwierzcie owocuje!

.

_pani_kosmetolog_

blogger & content creator

Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej