Krótkie włosy. Jak o nie zadbać?

Krótkie włosy. Jak o nie zadbać?

Masz krótkie włosy, ale chcesz o nie zadbać i poświecić im więcej uwagi. Świetnie! Ważne jest dbanie o każdą fryzurę. Krótkie włosy tak jak i długie, potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. W ich przypadku warto skupić się przede wszystkim na skórze głowy. Ale nie zapominając przy tym, o odpowiednio dobranych szamponach i odżywkach oraz maskach. Warto tutaj postarać się o dobór kosmetyków dostosowanych do porowatości. Zatem na jakie zabiegi pielęgnacyjne trzeba zwrócić uwagę w przypadku krótkich włosów i jak je pielęgnować. Zapraszam na wpis.

Po pierwsze peeling skóry głowy

Powinno wykonywać się go regularnie, w celu złuszczenia martwych komórek naskórka i pozbycia zanieczyszczeń. Peeling skóry pobudza mikrokrążenie. Poprawia się ukrwienie skóry, mieszki są dotlenione i w konsekwencji, włosy szybciej rosną. Dzięki peelingowi, unikami też wrastania włosów i nieestetycznych krost. Zabieg pozwala świetnie odświeżyć skalp i unosi włosy u nasady. Peeling skóry głowy występuje najczęściej w postaci płynnej. Może być to peeling oparty na enzymach roślinnych, na kwasach bądź zmikronizowanych drobinach owoców.

Po drugie dobry szampon i odżywka

Warto zwrócić uwagę na składy, ale przede wszystkim, kierowałabym się konkretnymi potrzebami włosów oraz porowatością. Do znudzenia wręcz. Dobrze aby odżywki mogły mieć styczność ze skórą głowy. Nie powinny zatem zawierać takich substancji jak alkohole, parafina czy silikony. Te pierwsze mogą wpływać na przesuszanie skalpu, natomiast produkty zawierające silikony, mogą nadmiernie obciążać włosy u nasady. Jeśli Twoje włosy są bardzo krótkie, mają dosłownie kilka centymetrów, możesz też śmiało raz na jakiś czas, umyć skalp i włosy dobrą odżywką o naturalnym składzie. To taki zabieg który odżywi i nawilży, zarówno skalp jak i pasma włosów.

Po trzecie wcierki i masaż

Mój ulubiony etap pielęgnacji. No i chyba najbardziej przyjemny. Wcierki świetnie sprawdzają się na różnego, rodzaju problemy skóry głowy oraz problemy z włosami. Natomiast masaż łączy przyjemne z pożytecznym. Oprócz tego, że jest niewiarygodnie przyjemnym zabiegiem, to jeszcze działa cuda, jeśli chodzi o skalp i włosy. Pobudza mikrokrążenie, dotlenia i wzmacnia cebulki włosów, wpływa na lepsze wchłanianie wcierek, a co najlepsze można go wykonać samemu w swojej łazience. Dobrze, aby zwrócić uwagę na składniki aktywne wcierek. Polecam te bez bazy alkoholowej. Dobrze też gdyby były wzbogacone o substancje antybakteryjne i normalizujące prace gruczołów łojowych, takiej jak rozmaryn, mięta czy niektóre olejki eteryczne.

Po czwarte olejowanie

Każde włosy lubią olejowanie. Tak mi się przynajmniej wydaje. Olejowanie to domowy zabieg, który można wykonywać przy wszystkich rodzajach włosów. W zależności od porowatości, trzeba dobrze dobrać olej i częstotliwość. Olejowanie najbardziej lubią włosy wysokoporowate, zniszczone lub kręcone. Jednym z kryteriów dobrego olejowania, jest dobrze dobrany olej. Kolejnym, dobór odpowiedniej dla siebie metody olejowania. Na sucho – czyli na włosach ląduje sam olej, na mokro czyli na włosy spryskane hydrolatem lub zwilżone żelem aloesowym, lub też olejowanie na podkład czyli na odżywkę czy maskę. To jest już zależne od preferencji naszych włosów. Warto eksperymentować i szukać, co będzie najlepsze dla Twoich włosów. Polecam wypróbować różne sposoby olejowania i zobaczyć, który spisze się najlepiej u Was. Trzeba być jednak systematycznym, aby zobaczyć efekty.

.

_pani_kosmetolog_

blogger & content creator

Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej