Książka na długi weekend

Książka na długi weekend

Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami krótka recenzja na temat „Chwilowej Anomalii” autorstwa Tomasza Michniewicza. Jeśli tak jak ja spędzacie majówkę w domu, to na pewno warto sięgnąć po książkę. Tylko od Was zależy czy będzie to lekka powieść czy może mrożący krew w żyłach kryminał. Ja uwielbiam czytać, kiedy tylko mam chwilę. A wolny weekend jest do tego najlepszym czasem! Dzisiaj książka, która mimo tematu, naprawdę warta jest przeczytania. Znajdziemy tu zupełnie inne spojrzenie na otaczającą nas sytuacje oraz wypowiedzi ekspertów.

Ta pozycja idealnie wpisuje się w niepewną i dosyć dziwną teraźniejszość. Pandemia dotyka całej ludzkości, nie zwracając uwagi na płeć, status czy zawód. Część osób dobrze sobie z nią radzi, a inni nawet nie dopuszczają do siebie myśli, że wirus naprawdę istnieje.

Pandemia odbiła się na nas wszystkich. W książce dobrze pokazane jest, jak na światło dzienne wychodzą: panika, słaniająca się ledwo na nogach gospodarka, niezbyt dobrze prosperująca edukacja, upadająca opieka medyczna, zachowanie władzy wobec Nas, jak również, cała masa fake newsów i szeroko pojęta ignorancja.

„Ta książka to zapis rozmów ze specjalistami, którzy ze swoich obserwacji wyciągają wnioski na przyszłość. Psycholog konfliktu szkolący siły specjalne, politolożka, klimatolog, analityk spraw międzynarodowych, profesor ekonomii, socjolożka i inni eksperci w swoich dziedzinach pokazują, w jak fatalnej sytuacji się znaleźliśmy.

Ta książka pozwoliła mi spojrzeć szerzej na całą pandemię i wszystko co z nią związane. To dobra lektura, dla tych którzy potrzebują całkiem nowego punktu widzenia.

Zainteresowałam Was choć trochę?

Pięknego majowego weekendu!

_pani_kosmetolog_

blogger & content creator

Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej