Laminowanie włosów galaretką

Laminowanie włosów galaretką

Inaczej galaretkowanie włosów. To bardzo fajny sposób, aby poprawić jakość naszych kosmyków. Zabieg szczególnie polecany dla włosów prostych lub falowanych, z natury suchych, puszących się, delikatnych i łamliwych. Laminacja dostarcza dużą dawkę humektantów (cukier) oraz protein (żelatyna). Dzięki tym składnikom, jak i całemu zabiegowi nasze włosy zyskają blask, nawilżenie, wygładzenie, będą bardziej sypkie i sprężyste. Nie będą się też puszyć, plątać i elektryzować.

Ja osobiście bardziej lubię laminowanie włosów galaretką niż żelatyną. Z kilku prostych powodów. Po pierwsze galaretka owocowa ładniej pachnie, co zdecydowanie uprzyjemnia mi zabieg. Tu ważne jest jedynie aby zwrócić uwagę na kolor galaretki, ponieważ może ona dawać delikatne refleksy. Truskawkowa, pomarańczowo-czerwone, a cytrynowa – żółte lub złote. Czyli wybieramy zbliżona do koloru włosów. Można tez kupić galaretkę bez barwnika np. winogronową lub krystaliczna, jeśli nie jesteśmy za bardzo przekonani, do żadnego z kolorów 😉 Po drugie w galaretce jest sporo cukru, który jest naturalnym nawilżaczem, co włosy bardzo lubią. Dla mnie wybór jest prosty!

Czego potrzebujemy do wykonania laminowania?

 • 1 opakowanie dowolnej galaretki
 • gorącą wodę
 • maskę emolientową
 • szampon
 • miseczkę i łyżkę/łyżeczkę
 • czepek foliowy
 • turban lub ręcznik

Wykonanie mieszanki:

2 łyżki galaretki, łączymy w miseczce z dwoma łyżkami gorącej wody. Mieszamy do rozpuszczenia galaretki. Następnie dodajemy 3 łyżki maski emolientowej. Mieszamy jeszcze chwile do uzyskania gładkiej i jednolitej konsystencji. Jeśli będą pojawiać się grudki. Możesz dolać kilka kropel ciepłej wody lub wstawić całość do kąpieli wodnej i rozmieszać.

Jak wykonać laminację?

 1. Myjemy włosy
 2. Odsączamy je, aby były wilgotne ale nie cieknące
 3. Nakładamy na włosy naszą miksturę (równomiernie ale pomijając skalp)
 4. Zawijamy włosy i nakładamy foliowy czepek, a na niego ręcznik lub turban
 5. Całość trzymamy od 20 do 45 minut.
 6. Zmywamy całość i suszymy włosy

Gotowe! Zabieg jest prosty, szybki w wykonaniu i przyjemny. Daje wspaniałe rezultaty.

.

_pani_kosmetolog_

blogger & content creator

Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej