Manicure klasyczny – krok po kroku

Manicure klasyczny – krok po kroku

Pewnie każda, z tu obecnych Pań, już kiedyś wykonywała lub miała wykonywany manicure. Ja aktualnie, lubię wykonywać manicure sama w domu, ponieważ zdobywam w ten sposób chwilkę dla siebie. Najczęściej w weekend lub wieczorem. Staram się zrobić z tego mały rytuał. Jest o wiele przyjemniej. Uważam też, że każda z Was, może sama wykonać klasyczny manicure. To na prawdę nic trudnego. Warto znać kilka podstawowych zasad i wyposażyć się w kilka akcesoriów kosmetycznych oraz znaleźć odpowiednie miejsce w domu. Takie, w którym czujecie się komfortowo i możecie liczyć na chwile spokoju. Pamiętaj też, by telefon położyć gdzieś nieopodal, abyś później ze świeżo pomalowanymi paznokciami nie szukała go w torebce!

Manicure klasyczny – krok po kroku

Jeśli mamy na paznokciach poprzedni lakier. Zmyjmy go. Dopiero przystępujmy do dalszych kroków. Warto wybrać zmywacz bezacetonowy. Jest delikatniejszy dla paznokci. Dobrze przygotowana płytka paznokcia, to klucz do sukcesu, trwałego i pięknego manicure.

Skórki wycinać czy nie? Ja osobiście uważam, że to zależy od preferencji osoby. Nie polemizowałabym. Natomiast, zdecydowanie estetyczniej wygląda manicure, kiedy tych skórek w jakiś sposób się pozbędziemy. Ja preferuje odsunąć skórki, za pomocą specjalnego kopytka lub drewnianego patyczka i delikatnie wyciąć cążkami. Najlepiej sprawdzają się cążki z krótkim ostrzem np. 3 mm. Ja zmiękczam wcześniej skórki, specjalnym preparatem w pędzelku. Można też, klasycznie wymoczyć palce w malutkiej miseczce z wodą.

Kolejno, trzeba nadać paznokciom pożądany kształt. Jedne z nas, są zwolenniczkami migdałków inne nie wyobrażają sobie innych pazurków, niż te o kształcie kwadratu. Zróbcie tak, jak najbardziej Wam się podoba. To Wasze dłonie, jesteście z nimi na co dzień. Nie warto ślepo podążać za trendami, jeśli kompletnie czegoś nie czujemy. Warto jednak pamiętać, że jeśli chcemy dużo skrócić paznokcie, lepiej użyć nożyczek, dopiero opiłować płytkę. Paznokcie piłujemy zawsze w jedna stronę. Zapobiegamy w ten sposób, rozwarstwianiu i niszczeniu wolnego brzegu płytki. Ja najbardziej polecam pilniki papierowe, o wysokiej gradacji (np. 240), są łagodniejsze dla pazurków.

Teraz usuń wszystkie niepotrzebne pyłki i paproszki z płytki. Najlepiej za pomocą pędzelka lub szczoteczki. Jeśli potrzebujesz możesz po prostu umyć dokładnie dłonie.

Malowanie! Wybrałaś już kolor lakieru? To przystępujemy do malowania. Jeśli mamy odpowiednio przygotowaną, czystą i suchą płytkę, lakier powinien aplikować się dobrze, a cały manicure być trwały. Pierwszym i bardzo ważnym punktem, jest zastosowanie bazy pod lakier. Najlepiej jak będzie witaminowa lub wzbogacona o substancje aktywne. Dobra baza, chroni nasze pazurki, przed odbarwieniami i dodatkowo wydłuża czas utrzymywania się gotowego manicure. Pazurki maluj kolorem od środka do wolnej krawędzi, a kolejno rozprowadź lakier bliżej skórek i boków płytki. To ważne, aby lakier nie zlał nam się w wały paznokciowe. Kolejno nałóż druga warstwę. Ładnie wyrówna kolor i ewentualne niedociągnięcia. Całość manikiuru warto zabezpieczyć nawierzchniowym topem, zapobiegającym odpryskiwaniu lakieru.

Odczekaj aż paznokcie dobrze wyschną. Minimum 10-15 min. Po tym czasie, nałóż na skórki oliwkę. Pozwól jej spłynąć w zagłębienia koło skórek. Jeśli masz chwilę, daj pazurkom więcej czasu na wyschniecie. Możesz też, delikatnie wmasować oliwkę w wały paznokciowe. Uważaj jednak, aby nie uszkodzić lakieru. Na sam koniec posmaruj dłonie kremem nawilżającym.

.

_pani_kosmetolog_

blogger & content creator

Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej