Masaż skóry głowy – dla dobrej kondycji skalpu i włosów

Masaż skóry głowy – dla dobrej kondycji skalpu i włosów

Masaż to jeden z najprzyjemniejszych zabiegów. Ten na skórę głowy, gdzie znajduje się cała masa zakończeń nerwowych to już w ogóle świetna sprawa. Zarówno, jeśli chodzi o relaks i właściwości terapeutyczne. Pewnie zastanawiasz się dlaczego jest tak ważnym zabiegiem. Głównie dlatego, że skóra głowy i włosy to praktycznie jedno. Włosy są całkowicie zależne od skalpu. Jest to ich naturalne środowisko. Warto zatem aby stan skóry dobrze na nie oddziaływał. Musimy zadbać o właściwą pielęgnacje tej okolicy.

Jak działa masaż skóry głowy?

Masaż pozwala na swego rodzaju rozluźnienie dla skóry. Wspomaga przepływ krwi i transportuje tlen oraz składniki odżywcze w głąb mieszków. Co za tym idzie, skóra jest pobudzona i odżywiona. Lepiej też wchłania składniki zawarte w maskach czy wcierkach. Brak jakiegokolwiek pobudzania skalpu, sprawia że skóra przylega zbyt ścisłe do czaszki, a to ogranicza przepływ krwi i tlenu. Włosy, bez odpowiedniego odżywienia zaczynają słabnąć a w konsekwencji wypadać. Masaż, to prawdziwe remedium, jeśli zmagamy się z intensywnie wypadającymi włosami oraz łysieniem. Jest w stanie bardzo dobrze wspomagać kuracje trychologiczne. A co najważniejsze taki najprostszy, możemy wykonywać sami w domu. Nawet pod prysznicem. Możemy masować głowę palcami, podczas nakładania szamponu, podczas zmywania odżywki, lub po prostu wcierając dany preparat. Warto stosować ruchy rotacyjne od czoła w kierunku karku. Masaż możemy wykonać też podczas zwykłego codziennego czesania. Warto wtedy delikatnie po dociskać szczotkę, miejsce w miejsce na całej głowie.

Masaż skóry głowy, a wydłużenie aktywnej fazy wzrostu włosa oraz zapobieganie łysieniu.

Stymulowanie mieszków włosowych, jest bardzo ważnym elementem terapii przeciw łysieniu. Poprzez regularne masowanie skóry głowy, możemy wpłynąć na wydłużenie aktywnej fazy wzrostu włosa. Mikrokrążenie ma bardzo istotny wpływ na dotlenienie i odżywienie włosów a w konsekwencji zmniejszyć ich wypadanie lub nawet przyspieszyć ich przyrost. Warto do masażu używać odpowiednio dobranych olejów i wcierek, zawierających składniki aktywne dodatkowo pobudzające wzrost włosów, lub działające przeciwłupieżowo. Ważne także aby regularnie peelingować skórę głowy. Ponieważ ma ono to na celu pozbycie się wierzchniej martwej warstwy rogowej skóry. Niestety bez odpowiedniego przygotowania skalpu, wcierki, oleje czy maski nie maja jak zadziałać i pokazać pełni swoich możliwości, gdyż przez grubą warstwę zrogowaciałego naskórka, ciężko im się przedostać.

Co daje nam masaż skóry głowy

  • wydłużenie aktywnej fazy wzrostu
  • wspomaga terapie trychologiczne
  • zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów
  • wspomaga leczenie łysienia
  • pomaga transportować substancje aktywne w głąb mieszków
  • działa relaksująco

.

.

_pani_kosmetolog_

blogger & content creator

Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej