Czym jest OMO? Jakie efekty przynosi? Kto powinien skorzystać z tej metody? 

Mycie włosów metodą OMO – co to jest i na czym polega?

Zacznijmy od rozwinięcia skrótu OMO, który pochodzi od słów: odżywka-mycie-odżywka. Brzmi prosto. Jednak co sprawia, że odczujesz zauważalną różnicę po wypróbowaniu tej metody? Przede wszystkim OMO jest dużo łagodniejszą formą mycia. Łatwiej również o odżywianie włosów oraz zachowanie równowagi PEH. Nakładając odżywke przed nałożeniem szamponu możemy ochronić długość pasm przed silniejszym środkiem, jakim jest właśnie szampon. 

Jak wygląda mycie włosów metodą OMO krok po kroku? Przygotuj swój ulubiony szampon oraz dwa rodzaje odżywek. Dokładnie rozczesz włosy przed przejściem do kolejnych kroków. 

Po pierwsze – ODŻYWKA 

Nałóż swoją ulubioną odżywkę na wilgotne włosy, omijając skórę głowy. W tej roli sprawdzi się najlepiej odżywka zawierająca humektanty lub proteiny. Przy doborze produktu sugeruj się aktualnymi potrzebami swoich kosmyków. Odżywcze kosmetyki idealne do metody OMO znajdziesz w serii „Istota Natury” Bioélixire. „Istota Natury” to seria wegańskich produktów do pielęgnacji włosów. Zostały opracowane w taki sposób, by przywrócić i utrzymać naturalną równowagę PEH włosów. Spróbuj rozprowadzić odżywkę przy pomocy szerokiego grzebienia. Dzięki temu produkt dotrze do każdej partii pasm. Zachowaj ostrożność, aby nie uszkodzić włosów. Nie spłukuj nałożonej odżywki i przystąp do kolejnego kroku.

Po drugie – SZAMPON 

Umyj skórę delikatnym szamponem. Polecamy nawilżający szampon z serii „Istota Natury”, który dzięki swojemu naturalnemu, wolnemu od SLS składowi sprawdzi się w łagodnym oczyszczeniu skóry głowy. Ze względu na swoją łagodność jest to bardzo dobry produkt dla każdego rodzaju włosów, nawet tych bardzo zniszczonych i osłabionych. Delikatnie spieniony szampon powinien zostać rozprowadzony po całej skórze głowy. Nie trzyj zbyt mocno – mokre włosy są bardziej narażone na uszkodzenia. Pamiętaj, że mycie szamponem jest dla oczyszczenia skalpu, nie dla włosów. Ociekająca piana wystarczy, aby długość pasm była odświeżona. 

Po trzecie – ODŻYWKA

Następnie wykorzystaj emolientową odżywkę, która idealnie sprawdza się przy metodzie OMO. Emolienty odpowiadają za odpowiedni poziom nawilżenia włosów oraz za ich ochronę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Tak samo jak w przypadku pierwszej odżywki – wczesz ją w pasma dużym grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Odżywka emolientowa pozwoli domknąć łuski włosa, co sprawia, że fryzura nabiera zdrowego blasku.

Olejowanie włosów a metoda OMO

Wiesz już, jak myć włosy metodą OMO – spróbuj połączenia olejowania oraz metody OMO. Użyj dużej ilości serum do olejowania włosów, na przykład  serum z 9 olejków „Istota Natury”. Nałóż je na pasma, pozostaw na około 30 minut lub do całkowitego wchłonięcia. Metoda OMO sprawdzi się do zmywania oleju. W takim przypadku pierwszą odżywkę spośród trzech kroków należy zostawić na włosach nieco dłużej, tak by zemulgowała ona pozostawiony wcześniej olej na pasmach. W tym przypadku nie pomijamy spłukiwania odżywki. Zależy nam na dokładnym oczyszczeniu włosów z pozostałości po olejowaniu. Kolejnym krokiem jest oczywiście mycie szamponem i nałożenie emolientowej odżywki. 

Metoda OMO – efekty!

Mycie włosów metodą OMO nie jest skomplikowane i jednocześnie może przynieść bardzo wiele pozytywnych efektów. Zobacz co możesz zyskać dzięki stosowaniu OMO:

  • mniejszą utratę nawilżenia,
  • ochronę pasm poprzez delikatny proces mycia,
  • zdrowy blask,
  • miękkie i lekkie włosy.
  • wygładzone pasma aż po same końce.

Dla kogo jest mycie włosów metodą OMO?

Przede wszystkim dla posiadaczek włosów wysokoporowatych. Znaczne rozchylenie łusek tego typu kosmyków sprawia, że włosy bardzo łatwo tracą nawilżenie. Ponadto często puszą się i łamią. Metoda OMO powinna sprawdzić się w ich pielęgnacji doskonale. Tak samo w przypadku włosów kręconych, które nierzadko wymagają podwójnego odżywienia ze względu na swój piękny, lecz wymagający kształt. W przypadku włosów średnioporowatych zachowanie równowagi PEH również spowoduje, że włosy będą lśniące i gładkie. Dlatego posiadaczki tego typu włosów również mogą spróbować rozwiązania – odżywka/mycie/odżywka. Jeżeli posiadasz włosy niskoporowate, czyli te najmniej problemowe, to metoda OMO może nie być najlepszym wyborem. Zalecamy dokładną obserwację i dopasowanie pielęgnacji do stanu fryzury. Takie pasma mogą stać się obciążone, przez co stracą swoją objętość. Dopasuj metodę mycia do aktualnych potrzeb.

Dzięki metodzie OMO w szybki sposób możesz przywrócić włosom ich naturalną równowagę oraz głęboko je odżywić. Sprawdź, czy ta metoda mycia okaże się dla Twoich włosów prawdziwym hitem. Nie zrażaj się, jeżeli pierwsze próby nie będą idealne. Odpowiedni dobór kosmetyków jest tutaj kluczowy. Nie każdemu OMO będzie odpowiadać, ponieważ każde włosy są inne, czyli… wyjątkowe.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *