Pielęgnacja skóry suchej

Pielęgnacja skóry suchej

Najważniejszą czynnością w pielęgnacji cery suchej, jest jej nawilżanie i natłuszczanie. Jest to konieczność, aby utrzymać ją, w dobrej kondycji i zdrowiu. Warto zwrócić uwagę, na składy stosowanych kosmetyków. Dobrze gdyby, nie zawierały alkoholu, który wpływa bardzo niekorzystnie na skórę suchą – wysuszając ją. Oprócz alkoholu, warto też przyjrzeć się, codziennej rutynie pielęgnacyjnej. Nie powinno się, myć skóry suchej zwykłym mydłem. Może to potęgować suchość i powodować dodatkowe problemy: alergię, zaczerwienienie, a nawet wypryski. Kolejnym ważnym aspektem są peelingi. W pielęgnacji wrażliwej, suchej cery, powinniśmy zupełnie wyeliminować peelingi gruboziarniste. Warto zwrócić, też uwagę na dietę. Osoby o cerze skłonnej do przesuszania, powinny wykluczyć lub zminimalizować spożywanie, alkoholu, kawy, herbaty, słodyczy czy ostrych przypraw. Warto pamiętać, że palenie papierosów również, sprzyja wielu problemom skórnym w tym, nasila jej suchość.

Jak dbać o skórę suchą?

Przede wszystkim, trzeba spożywać duże ilości płynów. Minimum 2 l. wody mineralnej, niegazowanej dziennie. To jest nawadnianie od środka. Ono cieszy cały nasz organizm. Kolejnym aspektem, jest zdrowe odżywianie. Trzeba dostarczyć organizmowi witamin i minerałów oraz zdrowych kwasów tłuszczowych. Warto wprowadzić do diety, duże ilości warzyw i owoców oraz nasiona np. pestki dyni, słonecznika czy orzechy. Dobrze wpływa również picie soku z liści aloesu. Można dodawać go, również do wody.

Pielęgnacja

Jeśli chodzi o pielęgnacje cery suchej, to tutaj bardzo ważne jest, aby zwróci uwagę na stosowane produkty. Podobnie jak w przypadku diety, kosmetyki powinny zawierać witaminy i minerały oraz substancje nawilżające i natłuszczające skórę. Jeśli chodzi o mycie buzi, najlepiej robić to przy pomocy łagodnego preparatu, bez alkoholu. Skórę suchą pielęgnujemy bardzo delikatnie. Ja zawsze polecam osuszać twarz jednorazowymi ręcznikami i unikać pocierania. Choć najlepiej sprawdza się to w przypadku cer trądzikowych, to każda buzia nam za to podziękuje. Oczywiście warto pamiętać o peelingu, ale wybierzmy peeling enzymatyczny. Jest dużo łagodniejszy i nie wymaga niepotrzebnego tarcia naskórka. Ważnym aspektem pielęgnacyjnym w przypadku cery suchej są maseczki. Warto wykonywać ją, około 2 razy w tygodniu. To jest taki dodatkowy zastrzyk nawilżenia dla skóry. Dobrze też, wprowadzić do rutyny pielęgnacyjnej serum nawilżające. Wystarczą 2-3 krople pod krem rano i/lub wieczorem, a skóra będzie zachwycona! Natomiast jeśli chodzi o makijaż, najlepiej aby był jak najlżejszy i oczywiście wzbogacony o formuły nawilżające. Polecam unikać pudrów w kamieniu, czy ciężkich, matujących, bądź kryjących podkładów. Najlepiej sprawdzają się tutaj, lekkie kremy BB i kosmetyki mineralne. Warto pamiętać o tych kilku aspektach pielęgnacyjnych. Warunkują one bowiem, stan i kondycje naszej skóry.

Cery suche koniecznie unikają:

-solarium

-gorących kąpieli

-alkoholu

-zbyt dużej ilości kawy i herbaty

-palenia papierosów

-opalania się

-kosmetyków na bazie alkoholu

-gwałtownych zmian temperatur

.

_pani_kosmetolog_

blogger & content creator

Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej