Masz problem z wypadającymi włosami? Pojawiają się zakola i przerzedzają Ci się włosy?

Nowość marki Bioelixire

JUŻ WKRÓTCE

Gęste włosy
Suplement diety

OPINIA UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO IM. KAROLA MARCINKOWSKIEGO W POZNANIU

Suplement diety Bioelixire został zaopiniowany przez zespół konsultantów z Uniwersytetu Medycznego:

„Opiniowany preparat zawiera w swoim składzie substancje aktywne takie jak: ekstrakt z agrestu indyjskiego, biotynę, cynk i L-cysteinę. Wszystkie te substancje mają potwierdzone naukowo działanie wpływające na stan włosów i ich dobór jest jak najbardziej zasadny. Dawka dobowa standaryzowanego wyciągu z agrestu indyjskiego jest w przedstawionym preparacie potwierdzona badaniami klinicznymi.
Badania stwierdzają, że suplementacja biotyną wpływa korzystnie na poprawę stanu włosów u osób z niedoborami tej witaminy. W przydatku L-cysteiny ważne jest rozważenie interakcji z lekami, żywnością i innymi suplementami, zwłaszcza u pacjentów z problemami zdrowotnymi. Preparat proponowany jest do stosowania u osób dorosłych, warto tu podkreślić, że z uwagi na farmakologiczne właściwości agrestu indyjskiego może być on stosowany u osób z hiperglikemią,  hipercholesterolemią czy też hiperlipidemią. Zastosowany w preparacie syrop maltitolowy jest dopuszczony do stosowania w preparatach przeznaczonych dla diabetyków.”

NASZA WIZJA

Przy tworzeniu suplementu Bioelixire Gęste Włosy zależało nam zarówno na sprawdzonych, aktywnych składnikach wspomagających odrost, jak i na dodaniu substancji działającej kompleksowo na organizm. Ważne dla nas było działanie przeciwstarzeniowe. Problem wypadających włosów jest złożony, zależy zarówno od kondycji organizmu, jak i czynników środowiskowych. Suplement został opracowany w formie syropu ze względu na łatwiejsze połykanie, lepszą i szybszą przyswajalność i mniejsze ryzyko alergii niż w przypadku kapsułek.
Substancją, która dostarczy korzyści zarówno skórze, włosom jak i całemu organizmowi jest wyciąg z agrestu indyjskiego (znany jako Amla). To składnik stosowany od wieków w tradycyjnej medycynie ajurwedyjskiej. To też główna substancja naszego suplementu. Współczesne badania naukowe potwierdziły korzystne działanie tej rośliny. Potwierdzono nie tylko cenne właściwości kosmetyczne – efekty przeciwstarzeniowe, piękna skóra oraz włosy, ale także dowiedziono ochronnego działania na wątrobę, naczynia krwionośne, obniżenie stężenia cholesterolu i glukozy we krwi.

W składzie preparatu znajdują się także biotyna w maksymalnej dziennej dawce wspomagająca syntezę kolagenu i keratyny – podstawowych składników budujących włosy. Warto wiedzieć, że biotyna wspomaga także układ immunologiczny.

Cynku użyliśmy w formie dobrze przyswajalnego glukonianu, który reguluje metabolizm komórek i poprawia odporność organizmu.

Ostatnim składnikiem aktywnym jest aminokwas siarkowy L-cysteina, dodany w celu odbudowy keratyny włosa. Skład produktu opracowaliśmy z myślą o kobietach z problemem wypadania włosów, przewlekłego stresu, nietolerancji glukozy. Może być stosowany przez osoby z cukrzycą.

DZIAŁANIE SYROPU

 • Wszystkie substancje zawarte w syropie mają potwierdzone naukowo działanie wspomagające wzrost włosów.
 • Składniki syropu działają w sposób skojarzony – pobudzają podziały komórkowe brodawki włosa i wzmacniają strukturę włosów i paznokci.
 • Preparat wykazuje działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne, regenerujące oraz wspomagające gojenie.
 • Ekstrakt z agrestu indyjskiego wywiera silne działanie fotoochronne w stosunku do skóry i opóźnia jej proces starzenia.
 • Działanie ogólnoustrojowe: przeciwcukrzycowe, przeciwmiażdżycowe, obniżające poziom cholesterolu i ochronne na wątrobę.
 • Preparat może być polecany u osób z hiperglikemią, hipercholesterolemią i hiperlipidemią
 • Nie zawiera cukru, tylko jego mniej kaloryczny zamiennik – syrop maltitolowy

ZAŁOŻENIA PRZY TWORZENIU PREPARATU

Przy tworzeniu suplementu Bioelixire zależało nam na silnym wsparciu organizmu, tak aby powstrzymać przyczyny wypadania włosów, wspomóc proces powstawania włosa i przedłużyć czas jego życia na głowie. Suplement od początku był projektowany dla osób z problemami cukrzycowymi. Opracowaliśmy i wyprodukowaliśmy najlepszy suplement na problemy z włosami dostępny na rynku światowym. Wynegocjowaliśmy produkcję naszego suplementu z laboratorium, które produkuje nam syrop w najwyższych światowych standardach ISO. Na rynku światowym jest tylko kilka suplementów produkowanych w tak wysokim standardzie. Suplement został opracowany w formie syropu ze względu na łatwiejsze połykanie, lepszą i szybszą przyswajalność i mniejsze ryzyko alergii niż w przypadku kapsułek.

DR DOROTA WOJNOWSKA

Suplement diety został opracowany we współpracy z dr n. med. Dorotą Wojnowską – specjalistką w zakresie dermatologii.

Dr Dorota Wojnowska ma wieloletnie doświadczenie z zakresu dermatologii estetycznej, uczestniczyła w wielu szkoleniach zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Jest wykładowcą z zagadnień kosmetologii na kursie estetyki lekarskiej.
W 1999 roku obroniła doktorat, a w latach 2004-2011 była wykładowcą z zakresu dermatologii kosmetycznej na wydziale chemii Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie.

OPIS SKŁADNIKÓW

AGREST INDYJSKI (AMLA) – W tradycyjnej medycynie ajurwedyjskiej stosowany jako środek stymulujący wzrost włosów. Cechuje się wysoką zawartością witaminy C, polifenoli, flawonoidów (rutyna, kwecetyna), węglowodanów, alkaloidów i aminokwasów. Według najnowszych badań wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, przeciwnowotworowe, przeciwbólowe, przeciwzapalne. Pomaga w dolegliwościach przewodu pokarmowego, w cukrzycy, zaburzeniach lipidowych, w chorobach wieńcowych, oczu i wielu innych. Agrest indyjski ma korzystny wpływ na cały organizm: wspomaga leczenie zaburzeń pracy wątroby, obniża poziom cholesterolu i glukozy we krwi, stosuje się go także w terapii problemów skórnych.

Agrest indyjski posiada także właściwości antystarzeniowe na skórę i włosy: przede wszystkim działa fotoochronnie, rozjaśniając skórę (hamowanie nadmiernej produkcji melaniny) oraz stymulując fibroblasty do produkcji kolagenu.

BIOTYNA (WITAMINA B7) – Ze względu na udział w syntezie keratyny wpływa na prawidłową budowę włosów, skóry i paznokci. Wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwłojotokowe. Niedobory tej witaminy mogą objawiać się słabymi, łamliwymi włosami, suchą skórą i kruchymi paznokciami. Biotyna uczestniczy w utrzymaniu prawidłowych funkcji układu immunologicznego i odgrywa kluczową rolę w metabolizmie komórkowym. Uwaga, jeśli przyjmujesz preparaty z biotyną poinformuj o tym lekarza, szczególnie jeśli planujesz wykonywanie badań laboratoryjnych krwi.

CYNK – Pierwiastek śladowy w organizmie, który wchodzi w skład wielu białek. Ma właściwości przeciwzapalne, stymuluje proces gojenia i regeneracji tkanek. Jedną z ról, jaką cynk pełni w organizmie jest usuwanie wolnych rodników odpowiedzialnych za procesy starzenia się. Istotnie wpływa na jakość skóry i włosów. Przy poważnym deficycie cynku obserwuje się tendencję do wypadania włosów aż do wystąpienia łysienia. Poza tym mogą powstawać stany zapalne skóry z rumieniem i złuszczaniem naskórka, przypominające niekiedy wyprysk atopowy. Podaż cynkuzaleca się także w terapii zapalnego trądziku.

L-CYSTEINA – Jeden z podstawowych aminokwasów wchodzących w skład keratyny włosów i paznokci. Poprawia elastyczność i strukturę skóry. Uczestniczy w produkcji kolagenu, ma działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne. Ma również właściwości antyoksydacyjne, detoksykujące i ochronne w stosunku do komórek wątroby, bierze udział w eliminacji metali ciężkich. Niedobory cysteiny mogą prowadzić do wypadania włosów, osłabienia struktury włosa, suchości i rozdwajania końcówek.

STANDARD ISO

Preparat wyprodukowany w standardzie ISO 22000:2005

ISO to najwyższe światowe normy jakości. Założeniem stworzenia tego standardu jest zwiększenie zaufania klientów do produktów.
ISO 22000:2005 obejmuje zarządzanie bezpieczeństwem suplementów diety. Norma ta określa wymagania wobec systemów zarządzających bezpieczeństwem wytwarzania suplementów diety. Obejmuje wszystkie organizacje łańcucha produkcji – od upraw, hodowli, przetwarzania, opakowania, logistyki w celu zapewnienia bezpieczeństwa konsumentowi.
ISO 22000 jest międzynarodową normą, odpowiednią dla każdej firmy w całym łańcuchu produkcji żywności, w tym wzajemnie powiązanych ze sobą, na przykład producentów sprzętu, opakowań, środków czyszczących, dodatków spożywczych i składników.

PRZYCZYNY WYPADANIA WŁOSÓW U KOBIET

Kobiety bardzo często zmagają się z problemem włosów wypadających. Dla kobiety łysienie, przerzedzenie lub utrudniony odrost włosów to ogromny problem i stres. Najczęstszą przyczyną wypadania włosów zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn jest:

 • Łysienie androgenowe (AGA, androgenetic alopecia), czyli stopniowa utrata włosów najczęściej od zakoli. To najczęstsza przyczyna wypadania włosów u kobiet i mężczyzn. Należy zaznaczyć, że problem ten narasta z wiekiem i dotyczy aż 30-40% populacji kobiet po 50 roku życia. Podstawowym procesem zachodzącym w obrębie mieszków włosowych jest postępująca miniaturyzacja i stopniowe przekształcanie się zdrowych, długich włosów w tzw. włosy meszkowe. Skutkiem tego jest postępujące ścieńczenie i przerzedzenie włosów.
 • Łysienie telogenowe (TE, telogen effl uvium), które często zaczyna się dość nagle i może prowadzić do rozległego przerzedzenia włosów. Przyczyną jest stres metaboliczny, hormonalny lub wywołany lekami. Są trzy główne odmiany: ostre, przewlekłe, przewlekłe rozlane. Najczęstsze przyczyny łysienia telogenowego: choroby przebiegające z gorączką, choroby wirusowe i bakteryjne, niedobory pokarmowe (np. cynku, żelaza, biotyny, kwasów tłuszczowych, witamin z grupy B), niedożywienie, stres psychiczny, wstrząs pourazowy lub operacyjny, nadczynność i niedoczynność tarczycy, guzy (jajników, przysadki i nadnerczy), choroby nowotworowe, choroby tkani łącznej, zespól złego wchłaniania, choroby skóry, metale ciężkie (ołów, rtęć, selen, tal, arsen).

CYKL WZROSTU WŁOSA

 1. Anagen – faza aktywnego wzrostu, trwa 2-7 lat
 2. Catagen – faza przejściowa, trwa 2-4 tygodni, ustają podziały komórek, włos przestaje rosnąć
 3. Telogen – faza spoczynkowa, trwa 2-4 miesiące, odpoczynek komórek macierzy, kończy się wypadnięciem włosa
 4. Exogen – faza wypadnięcia włosa
 5. Kenogen – faza do powstania (lub nie) nowego anagenu
 • Zwykle mieszek w ciągu życia przechodzi ten cykl 25-30 razy
 • Włosy na głowie rosną średnio 0.31-0.44mm/dobę, czyli średni 1mm co 3 dni

SKŁAD

Syrop maltitolowy, woda oczyszczona, suchy ekstrakt z agrestu (Emblica officinalis), koncentrat soku z wiśni, naturalny aromat bananowy z innymi naturalnymi aromatami, cynk (glukonian cynku), regulator kwasowości: kwas cytrynowy, substancja konserwująca: benzoesan sodu, L-cysteina, biotyna.

ZAWARTOŚĆ SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH I WITAMIN

*Referencyjne Wartości Spożycia (RWS) to typowe ilości składników odżywczych, które powinny być spożywane przez większość osób w ciągu doby.