Zabiegi i substancje aktywne stosowane na okolicę oka.
Pozostajemy nadal w temacie pielęgnacji i poprawy wyglądu skóry w okolicy oczu. Dzisiaj wpis na temat zabiegów, jakie możemy wykonywać aby poprawić jej wygląd oraz substancje aktywne, wykorzystywane zarówno podczas zabiegów jak i w kosmetykach do codziennej pielęgnacji.
Przypomniał mi się jeszcze jeden fajny trik i mój niezawodny patent na te gorsze poranki, po nieprzespanej, zarwanej nocy. Mianowicie zawsze kiedy budzę się z opuchlizną i podkrążonymi, lekko zasinionymi oczami, sprawdza mi się nałożenie sprawdzonego kremu pod oczy, po chwili gdy się wchłonie nakładam schłodzone hydrożelowe płatki i zostawiam na ok 20-30 min. W tym czasie możecie robić w sumie wszystko, oprócz makijażu ;p Jeśli to dla Was długo, spokojnie możecie skrócić ten czas do 10 min! Zobaczycie efekt!
A wracając do tematu dzisiejszego wpisu, chciałabym zaznaczyć że wymienione niżej zabiegi to ogólne zabiegi wykorzystywane w celu poprawy wyglądu skóry okolicy oka, natomiast zawsze ten konkretnie dla Was, powinien dobrać kosmetolog, po uprzedniej konsultacji, przeanalizowaniu wskazań i przeciwwskazań. Pomoże Wam również, dobrać pielęgnacje domową dostosowaną do Waszych potrzeb.

Zabiegi na okolicę oka
- łagodne zabiegi z wykorzystaniem masek algowych czy żelowych
- masaż
- drenaż limfatyczny
- mezoterapia bezigłowa
- mezoterapia mikroigłowa i igłowa
- karboksyterapia
- infuzja tlenowa
- radiofrekwencja mikroigłowa
- laser nieablacyjny
- IPL
- plazma
- HIFU

Substancje aktywne stosowane w pielęgnacji okolicy oka
- alantoina
- panthenol
- kwas hialuronowy
- kolagen i elastyna
- peptydy
- ceramidy
- proteiny
- aminokwasy
- arginina
- aloes
- witamina A, C, E i K
- świetlik lekarski
- rumianek
- kasztanowiec zwyczajny
- lipa
- miłorząb japoński
- arnika
- skrzyp
- oleje np. olej z wiesiołka

Wszystkie te zabiegi oraz substancje aktywne, mają za zadanie wpływać na poprawę wyglądu i delikatnej skóry okolicy oka. Działają nawilżająco, natłuszczająco, ujędrniająco, poprawiają gęstość i elastyczność skóry. Wpływają na usprawnienie przepływu limfy i krwi oraz wzmacniają naczynka krwionośne. Działają również antyoksydacyjnie i ochronnie.
.
blogger & content creator
Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk
Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach