199.00 

Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: 199.00 .

Maść Dermozon 30 ml 3 szt.

In stock

Opis

Raporty, potwierdzające skuteczność maści Dermozon w testach biobójczych i wirusobójczych

Raport z testu oceny skuteczności biobójczej wg. EN 1276-1

Raport z testu oceny skuteczności biobójczej wg. EN 1650-1

Raport z testu oceny skuteczności wirusobójczej wg. EN14476-3

Maść Dermozon to nowość w ofercie marki Bioelixire. Została opracowana przez dr K. Klimasa i bazuje na innowacyjnej formule łączącej czynny biologicznie ozon z naturalną oliwą z oliwek (Extra Virgin). Gaz łączy się z nienasyconymi kwasami tłuszczowymi występującymi w oleju roślinnym, tworząc związki nazywane „ozonkami”. Są one trwałe i rozpadają się dopiero pod wpływem kontaktu ze skórą i płynami fizjologicznymi (np. potem) – wtedy też zaczynają intensywnie działać. Dzięki ozonowi skóra szybciej się regeneruje, a substancje odżywcze pochodzące z oliwy z oliwek głęboko wnikają w naskórek, odżywiając go, wzmacniając i wyraźnie poprawiając jego wygląd.

W jakim celu stosuje się maść z ozonem Dermozon?

Maść Dermozon doskonale sprawdza się do pielęgnacji skóry wymagającej szybkiej i intensywnej regeneracji, odżywienia oraz wzmocnienia. Jej działanie polega na przyspieszeniu naturalnych procesów odbudowy uszkodzonego naskórka poprzez jego dotlenienie, usunięcie z niego bakterii, wirusów oraz grzybów, a także dostarczenie do jego głębokich warstw substancji odżywczych niezbędnych do jego odnowy. Można stosować ją:

  • do pielęgnacji skóry problematycznej (np. w przypadku AZS, trądziku oraz łuszczycy),
  • jako wsparcie podczas gojenia się ran, otarć i oparzeń,
  • na świeże blizny,
  • po niektórych zabiegach kosmetycznych wymagających naruszenia ciągłości naskórka,
  • do zapobiegania odleżynom i pielęgnacji skóry, na której już powstały,
  • aby wspomóc gojenie się tatuaży zaraz po ich wykonaniu.

Ze względu na właściwości aseptyczne można również stosować maść z ozonem na grzybicę. Pomaga ona łagodzić podrażnienia skóry, poprawia mikrokrążenie i minimalizuje dyskomfort wynikający z długiego gojenia się uszkodzeń naskórka. Można wykorzystać ją również do masażu antycellulitowego.

Kto może korzystać z maści Dermozon?

Maść ozonowa Dermozon to uniwersalny produkt przeznaczony zarówno dla osób dorosłych, jak i starszych, a także dla dzieci. Przyspiesza gojenie się ran, dzięki czemu pozwala uniknąć powstawania nieestetycznych blizn, pomaga szybko poradzić sobie ze zranieniami u najmłodszych i wspiera źle gojące się uszkodzenia skóry u seniorów, u których naturalne procesy regeneracyjne przebiegają dużo wolniej ze względu na wiek.

Najważniejsze składniki aktywne w maści ozonowej Dermozon

  • Czynny biologicznie ozon – gaz będący alotropową odmianą tlenu; naturalnie występuje w atmosferze ziemskiej, nie dopuszczając do przenikania przez nią promieniowania kosmicznego. Wiąże się z nienasyconymi kwasami tłuszczowymi, dzięki czemu pozwala im przenikać w głąb naskórka. Ma właściwości bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze, dotlenia komórki skóry, przyspiesza proces ich odbudowy i gojenie się ran, działa odmładzająco, poprawia mikrokrążenie, hamuje infekcje skórne, zmniejsza zaczerwienienia, zapobiega powstawaniu nieładnych blizn (również po oparzeniach).
  • Ozonowana oliwa z oliwek – jest źródłem wielu witamin (A, B, C, E i F) i minerałów, a także antyoksydantów, wygładza, zmiękcza i ujędrnia skórę, poprawia jej odporność na uszkodzenia, wspiera jej regenerację, łagodzi podrażnienia i koi stany zapalne. Ma właściwości odmładzające, ogranicza rogowacenie naskórka i intensywnie go odżywia.
  • Masło kakaowe – zawiera wiele substancji odżywczych, które mają silnie regenerujące działanie na skórę, intensywnie ją nawilżają, wzmacniają, wygładzają i uelastyczniają. Łagodzi podrażnienia i stany zapalne, zmniejsza obrzęki oraz widoczność blizn. Ma właściwości antyoksydacyjne. Pokrywa skórę filmem ochronnym, który zapobiega jej przesuszaniu się.

Jak stosować maść ozonowaną Dermozon?

Stosowanie maści Dermozon jest bardzo proste. Wystarczy nałożyć jej niewielką ilość na skórę wymagającą regeneracji i rozsmarować ją cienką warstwą na całej powierzchni naskórka. Czynność tę należy powtarzać 2–3 razy dziennie.

Skład: Ozonized Olive Oil, Petrolatum, Theobroma Cacao ( Cocoa ) Seed Butter, Cetyl Alcohol, Cholesterol