Tworząc nasze kosmetyki dbamy o to, by powstawały w sposób etyczny i jak najbardziej bezpieczny dla środowiska naturalnego. Dokładamy starań, by proces produkcyjny spełniał wysokie standardy wyznaczane przez normę ISO 22716 („Dobrą Praktykę Produkcyjną”), wprowadzamy na rynek coraz więcej propozycji o całkowicie wegańskim składzie i przede wszystkim – dajemy gwarancję, że przy produkcji naszych kosmetyków nie cierpią zwierzęta. Zostało to potwierdzone certyfikatem przyznanym marce Bioélixire w czerwcu 2022 r. przez Stowarzyszenie Kosmetyki Bez Okrucieństwa.

Cruelty free – produkty bez cierpienia

Wszystkie nasze produkty mają oznaczenie cruelty free – znajdziesz je na etykietach w formie charakterystycznego symbolu z króliczkiem. Oznacza ono, że na żadnym etapie procesu produkcyjnego nie dochodzi do narażenia istot żywych na cierpienie. Nie testujemy kosmetyków na zwierzętach, nie współpracujemy również z dostawcami, którzy to robią. Nasza praca została poddana szczegółowej kontroli przez Stowarzyszenie Kosmetyki Bez Okrucieństwa, organizację przyznającą certyfikaty producentom ściśle przestrzegającym zasad dotyczących produkcji cruelty free. Powstała ona z potrzeby promowania marek kierujących się odpowiedzialnym podejściem do ochrony środowiska naturalnego – w tym zwierząt.

Przyznany certyfikat to również potwierdzenie, że nasze produkty powstają zgodnie z prawem zakazującym testów na zwierzętach, wprowadzonym w Unii Europejskiej w 2013.

Dlaczego uważamy, że prawa zwierząt są ważne?

Konsumenci i konsumentki coraz częściej świadomie podchodzą do kupowania kosmetyków. Bardzo wiele osób nie chce przyczyniać się do cierpienia zwierząt przetrzymywanych w laboratoriach – szacuje się, że co roku brutalnym i nieetycznym testom poddawanych jest ponad 115 milionów żywych stworzeń, przy czym ok. 50–100 milionów z nich ginie! Nie chcemy być częścią tego cierpienia. Zdajemy sobie ponadto sprawę, że tego typu testy nie są miarodajne – dlatego wolimy większą uwagę przywiązywać do jakości wykorzystywanych przez nas składników, niż narażać zdrowie i życie zwierząt.

Oferta Bioélixire opracowywana jest z myślą o świadomych klientkach i klientach, którzy troszczą się o środowisko naturalne i doceniają etyczną produkcję. To Wam dedykujemy przyznany nam certyfikat!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *