Mysi blond, znany również jako “mousey blonde” lub “blonde”, to naturalny, subtelny odcień blondu, który może wydawać się lekko szarawy lub brązowawy. Jest to kolor włosów, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji i może być dość problematyczny do utrzymania w tonie, na jakim nam zależy. Pielęgnację należy też dostosować do indywidualnych potrzeb i kondycji swoich włosów oraz skóry głowy. Podpowiadamy, jak dbać o mysi blond.
Jak pielęgnować mysi blond?
Naturalny mysi blond to efekt, który bardzo trudno uzyskać podczas domowej koloryzacji. Aby stworzyć taki kolor warto więc udać się do zaufanego salonu fryzjerskiego i oddać się w ręce profesjonalisty, który stworzy na włosach ładny mysi blond. Farbowanie włosów to jednak jedynie połowa sukcesu. Równie istotne jest bowiem zadbanie o utrzymanie koloru podczas codziennej pielęgnacji.
Pielęgnacja kolorystyczna
Pielęgnacja kolorystyczna kosmyków w odcieniu mysi blond powinna obejmować szampon i odżywkę do włosów blond, których formuły zostały oparte na naturalnych substancjach myjących i odżywczych. Te przeznaczone specjalnie do włosów blond pomogą utrzymać odpowiedni kolor i zapobiegną jego żółknięciu. Pomocny będzie np. fioletowy szampon, który neutralizuje żółte tony. Wystarczy używać go raz w tygodniu, aby zachować chłodny odcień blondu. W utrzymaniu pożądanego odcienia włosów pomoże też regularne stosowanie tonera.
Nawilżenie i odżywienie
Klucz do skutecznej pielęgnacji włosów farbowanych? Oczywiście intensywne nawilżanie i odżywianie! Blond włosy, szczególnie farbowane, mogą być bardziej podatne na przesuszanie. Dlatego regularnie używaj nawilżających odżywek i masek do włosów. W składzie szukaj biofermentów, aloesu, mocznika i kwasu hialuronowego. W celu silnego odżywienia możesz wprowadzić do codziennej pielęgnacji olejowanie. Sprawdzą się do niego np. olej arganowy, olej z pestek winogron, olej makadamia i oliwa z oliwek. Olejowanie wzmocni włosy oraz skórę głowy, a także zabezpieczy je ochronnym filmem.
Zakwaszanie
Pielęgnacja włosów farbowanych nie obejdzie się bez zakwaszania, które domyka łuski i redukuje wypłukiwanie pigmentu. Możesz sięgnąć po gotowy kosmetyk, np. Bioelixire Expert Odżywkę zakwaszającą po koloryzacji z aloesem, krwawnikiem pospolitym, oczarem wirginijskim, masłem mango, olejem kokosowym i olejem awokado lub wykorzystać w tym celu ocet jabłkowy.
Ochrona przed uszkodzeniami
Żeby włosy pozostały w dobrej kondycji i nie uległy matowieniu, koniecznie pamiętaj o ich codziennej ochronie przed uszkodzeniami. Stosuj produkty zabezpieczające i termoochronne, np. Bioelixire Serum silikonowe Jedwab + Witamina A + koenzym Q10 + Filtr UV. W ten sposób unikniesz uszkodzeń i przesuszania, na które narażone są włosy podczas stylizacji z użyciem wysokich temperatur narzędzi fryzjerskich oraz ekspozycji na promienie UV, a także zapomnisz o plątaniu, puszeniu czy elektryzowaniu.
Regularne zabiegi pielęgnacyjne
Regularne podcinanie końcówek co 6-8 tygodni pomoże utrzymać włosy w dobrej kondycji, a profesjonalne zabiegi fryzjerskie dogłębnie je odżywią i zregenerują, widocznie wpływając na strukturę, kolor oraz poziom nawilżenia.
Dodatkowe wskazówki
Codzienna pielęgnacja to bardzo istotny krok w zadbaniu o utrzymanie pięknego koloru włosów. Ich zdrowa kondycja zależy jednak również od innych czynników, takich jak m.in.:
- zdrowa dieta – powinna być bogata w witaminy i minerały, takie jak biotyna, witamina E oraz kwasy omega-3, omega-6 i omega-9, aby wspierać zdrowie włosów od wewnątrz.
- Odpowiednie nawodnienie organizmu – pij min. 1,5 l wody każdego dnia, aby utrzymać odpowiednią sprężystość włosów i jędrność skóry.
- Unikaj nadmiernego mycia – mycie włosów co 2-3 dni zamiast codziennie pomoże zachować naturalne oleje i nawilżenie włosów, a także uchroni przed nadmiernym wypłukiwaniem pigmentu.
- Delikatne czesanie – używaj szczotek z naturalnym włosiem lub grzebienia o szerokich zębach, aby delikatnie rozczesywać włosy i zapobiec ich wyrywaniu.