Włosy zniszczone rozjaśnianiem. Jak im pomóc?

Włosy zniszczone rozjaśnianiem. Jak im pomóc?

Myślę, że nie jedna z Was, mała kiedyś problem z wyglądem włosów po rozjaśnianiu. Ja zawsze byłam przeciwniczką tego zabiegu, ale jakieś dwa lata temu stwierdziłam, że też spróbuję i przepadłam. Moje loki dużo lepiej wyglądają w blond refleksach. Zdecydowanie ładniej wygląda skręt, ale i cała fryzura. Loki po prostu widać, w przypadku kiedy nosiłam ciemne włosy ten efekt nie był tak widoczny. Dlatego, już teraz rozumiem, czemu kobieta czasem chce blond! Niestety rozjaśnianie bardzo niszczy włosy, nawet mimo użycia podczas zabiegu specjalnej odżywki moje włosy, przez około miesiąc po wizycie u fryzjera dochodzą do siebie. Ale nie jest to nic dziwnego. Tak po prostu działa rozjaśnianie, ono zmienia strukturę włosa i pozbawia je naturalnego pigmentu, a w przypadku wysokoporów to już w ogóle zabieg ekstremalny.

Jak pomóc włosom zniszczonym rozjaśnianiem?

  • Rozjaśnianie maksymalnie 1-2 razy w roku
  • Odżywka podczas zabiegu rozjaśniania
  • Zabiegi naprawcze, nawilżające i odżywiające w salonie
  • Regularnie podcinaj końcówki
  • Ogranicz lub zrezygnuj ze stosowania prostownicy i suszarki
  • Codzienne mycie delikatnym szamponem bez silikonów
  • Mycie oczyszczające – mocniejszym szamponem, nie częściej niż raz w tygodniu
  • Warto stosować metodę OMO podczas mycia (odżywka-mycie-odżywka)
  • Nakładaj maskę po każdym myciu (na ok 20-30 min)
  • Olejuj włosy 1-2 razy w tygodniu

Wskazówki

Pamiętaj, że podczas rozjaśniania włosów zmienia się ich struktura, a włos zostaje pozbawiany naturalnego pigmentu. Dlatego, bardzo ważne jest aby zadbać o włosy, już na etapie wyboru salonu fryzjerskiego. Warto sprawdzić czy rozjaśnianie będzie wykonane na wysokiej jakości preparatach i czy podczas zabiegu będzie użyta odżywka. Warto też poczytać opinie na temat danego salonu i relacji z klientem. Dla mnie osobiście to bardzo ważne. Ja rzadko zmieniam salon fryzjerki, jestem wiernym klientem jeśli już mi spasuje dane miejsce i ludzie. Po drugie trzeba pamiętać, że to jak będą wyglądać nasze włosy po rozjaśnianiu, to w dużej mierze zależy od nas. Warto stosować się do powyższych wskazówek oczywiście z uwzględnieniem kosmetyków dobranych do swojej porowatości. Warto też zauważyć ze zaraz po rozjaśnianiu nasza porowatość może chwilowo ulec zmianie na wyższą, dlatego tak ważna jest pielęgnacja, aby szybko przywrócić im docelową strukturę. Nie decydujmy się też, na eksperymenty na już zniszczonych włosach. Po zabiegu włosy są zdecydowanie bardziej wysuszone, mogą się kruszyć lub rozdwajać. Teraz wymagają od nas dużo uwagi i porządnej regeneracji!

.

_pani_kosmetolog_

blogger & content creator

Mgr. Kosmetolog Emilia Jadczyk

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Pewnie także polubisz

Podstawy pielęgnacji włosów

Opiszę Wam dzisiaj podstawowe czynności w prawidłowej pielęgnacji włosów. Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, nasze włosy najczęściej nie są w najlepszym stanie. Często są naprawdę

Więcej