Wiele kobiet zauważa na swoim ciele tzw. “pomarańczową skórkę”, szczególnie widoczną w miejscach gromadzenia się tłuszczu – na udach, brzuchu i pośladkach. Przyczyn tego zjawiska jest wiele i w zdecydowanej większości przypadków można wyraźnie zmniejszyć jego widoczność. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na to, jak usunąć cellulit. Jeśli czujesz, że kompleks cellulitu wynika wyłącznie ze społecznej presji pamiętaj, że występuje on u ponad 80% kobiet i nie jest stanowi defektu ciała, a jedynie naturalną reakcję organizmu. Dodatkowo całkowite pozbycie się go często nie jest możliwe. 

Cellulit – na czym polega?

Cellulit to określenie dla nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, które prowadzi do zmian w tkance podskórnej. Może być oznaką zaburzeń hormonalnych,  niezdrowego stylu życia lub być wynikiem genetycznych predyspozycji. Co za tym idzie, sposoby na poradzenie sobie z nim będą się różnić w zależności od przyczyny. W przypadku zaniedbań diety i ćwiczeń warto potraktować cellulit jako sygnał od organizmu, że czas się o niego odpowiednio zatroszczyć. Najczęściej wyróżnia się dwa typy cellulitu: wodny i tłuszczowy. Cellulit wodny to ten, z którym możemy się borykać niezależnie od masy ciała. Spowodowany jest zastojem limfy w okolicach pośladków, ud, brzucha czy ramion. Natomiast cellulit tłuszczowy częściej stanowi problem u osób z nadwagą. Powoduje go nierównomierne grupowanie się komórek tłuszczowych i jest zdecydowanie bardziej oporny na działania skierowane, by się go pozbyć. Niektóre osoby zmagają się również z cellulitem włóknistym, powstałym w wyniku zesztywnienia włókien kolagenowych. Stanowi on najtrudniejszy do wyeliminowania rodzaj “pomarańczowej skórki”.

Zdrowie a cellulit

Jeżeli zapewnimy swojemu ciału wszystkie niezbędne substancje odżywcze, odpowiednią ilość nawodnienia i ruch, odpłaci się nam promienną cerą, błyszczącymi włosami i napiętą skórą. Dlatego to właśnie od zmian żywienia powinniśmy rozpocząć walkę o gładką skórę. Regularne ćwiczenia pomogą ruszyć zastoje w układzie limfatycznym, który odpowiada za usuwanie z organizmu toksyn. Zdrowa dieta bogata w warzywa, wartościowe białko, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe i produkty pełnoziarniste, a także picie min. 2 litrów wody dziennie w regularnych odstępach czasowych sprawią, że nasz organizm zacznie lepiej funkcjonować i szybciej pozbywać się toksycznych substancji. W sytuacji, gdy zmiana nawyków nie przekłada się nawet minimalnie na wygląd cellulitu, warto udać się do lekarza endokrynologa, który zleci niezbędne badania w celu wykluczenia zaburzeń hormonalnych.

Jak pozbyć się cellulitu? 

Co jest dobre na cellulit? Od tego zależy jego rodzaj, ogólna kondycja organizmu i chęci do zmiany stylu życia. Z pewnością w osiągnięciu gładkiej skóry wspomoże odpowiednio dobrana dieta wraz z nawodnieniem i ćwiczeniami, takimi jak między innymi aktywne spacery, bieganie, joga, rower czy pływanie. Nie powinniśmy jednak zapominać o pielęgnacji skóry od zewnątrz. W tym przypadku bardzo ważna jest prawidłowo dobrana pielęgnacja ciała, która stanowi świetne uzupełnienie zdrowego trybu życia. Warto sięgnąć po preparaty, które w swoim składzie zawierają składniki aktywne pomocne w redukcji cellulitu – kofeinę, ekstrakt z bluszczu, algi morskie, cynamon czy ozon. Dzięki innowacyjnemu podejściu do kosmetologii, biologicznie czynny ozon pozwala ujędrnić i napiąć skórę, odżywieniając i głęboko dotleniając tkanki. Składnik ten znajduje się w maści Dermozon Bioélixire, która sprawdzi się nie tylko w walce z cellulitem, ale i przy świeżych bliznach, ranach, oparzeniach, odleżynach, trądziku, łuszczycy czy AZS. Przyspiesza gojenie i pielęgnuje podrażnioną skórę, wspierając szybszą i efektywniejszą regenerację. Ozon posiada silne właściwości aseptyczne, bakteriobójcze, wirusobójcze oraz łagodzące. Połączony z nienasyconymi kwasami tłuszczowymi masła kakaowego i oliwy z oliwek skutecznie zmniejsza obrzęki i rany.

Wprowadzenie zdrowych nawyków pozwoli zadbać o cały organizm, wspierając aktywny przepływ limfy oraz przyspieszając metabolizm. Dodatkowe dotlenienie w postaci kremu z aktywnym ozonem Dermozon Bioélixire z pewnością przyspieszy efekty i pozwoli kompleksowo zadbać o kwestię cellulitu. Użyj produktu z tej linii również po to, żeby zapobiec ewentualnym problemom w przyszłości.

Podsumowując, aktywność fizyczna, odpowiednie nawodnienie, zbilansowana dieta oraz przemyślana pielęgnacja stanowią klucz do sukcesu w walce z cellulitem. Choć jego występowanie jest naturalne i występuje u większości kobiet, zmniejszenie widoczności “pomarańczowej skórki” często przekłada się na lepsze samopoczucie i pewność siebie. Jeżeli jednak cellulit przyjmuje niepokojącą formę lub zaczniesz odczuwać objawy ogólnoustrojowe, skonsultuj swój stan ze specjalistą. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *