Co to jest OMO i jakie efekty przynosi? Kto powinien skorzystać z metody mycia włosów, która podbiła serca włosomaniaczek na całym świecie i szturmem wdarła się do świata pielęgnacji włosów?

Mycie włosów metodą OMO – co to jest i na czym polega?

Zacznijmy od rozwinięcia skrótu OMO, który pochodzi od słów: odżywka-mycie-odżywka. Brzmi prosto. Jednak co sprawia, że odczujesz zauważalną różnicę po wypróbowaniu tej metody? Przede wszystkim OMO jest dużo łagodniejszą formą mycia. Łatwiej przy niej również o odżywianie włosów oraz zachowanie zdrowej równowagi PEH. Nakładając odżywke przed szamponem, możemy ochronić kosmyki przed silniejszym środkiem, jakim jest szampon. 

Jak wygląda mycie włosów metodą OMO krok po kroku? Przygotuj swój ulubiony szampon oraz dwa rodzaje odżywek. Dokładnie rozczesz włosy i rozpocznij mycie:

Po pierwsze – ODŻYWKA 

Nałóż swoją ulubioną odżywkę na wilgotne włosy, omijając skórę głowy. W tej roli sprawdzi się najlepiej kosmetyk zawierający humektanty lub proteiny, ale w pierwszej kolejności zwróć uwagę na aktualne potrzeby swoich kosmyków – jeśli potrzebują silnej odbudowy postaw na proteiny, a jeśli są przesuszone – na humektanty . Odżywcze kosmetyki idealne do metody OMO znajdziesz w serii „Istota Natury” Bioélixire. To linia wegańskich produktów do pielęgnacji włosów, które zostały opracowane w celu przywrócenia i utrzymania naturalnej równowagi PEH. Spróbuj rozprowadzić odżywkę przy pomocy szerokiego grzebienia – dzięki temu produkt dotrze do każdej partii włosów. Bez spłukiwania nałożonej odżywki przystąp do kolejnego kroku.

Po drugie – SZAMPON 

Umyj skórę głowy delikatnym szamponem. Polecamy nawilżający szampon z serii „Istota Natury”, który dzięki swojemu naturalnemu, wolnemu od SLS składowi, sprawdzi się w łagodnym oczyszczeniu skalpu, a dodatkowo przywróci optymalny poziom nawilżenia każdego rodzaju włosów – nawet tych bardzo zniszczonych i osłabionych. Delikatnie spieniony szampon powinien zostać rozprowadzony po całej skórze głowy. Nie trzyj zbyt mocno, ponieważ mokre włosy są bardziej narażone na uszkodzenia. Pamiętaj, że mycie szamponem ma na celu oczyszczenie skalpu, nie dla włosów. Ociekająca piana wystarczy, aby długość pasm była odświeżona. 

Po trzecie – ODŻYWKA

Następnie wykorzystaj emolientową odżywkę, która idealnie sprawdza się przy metodzie OMO. Emolienty odpowiadają za odżywienie oraz ochronę przed utratą wilgoci i szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Tak samo jak w przypadku pierwszej odżywki – wczesz ją w pasma dużym grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Odżywka emolientowa pozwoli domknąć łuski włosa, co sprawi, że fryzura nabierze zdrowego blasku.

Olejowanie włosów a metoda OMO

Wiesz już, jak myć włosy metodą OMO. Możesz teraz wypróbować połączenia jej z olejowaniem. Użyj dużej ilości serum do olejowania, na przykład serum z 9 olejków „Istota Natury”. Nałóż je na długości włosów, pozostaw na około 30 minut lub do całkowitego wchłonięcia. Metoda OMO świetnie się sprawdzi do zemulgowania i zmycia oleju, ale w takim przypadku pierwszą odżywkę spośród trzech kroków należy zostawić na włosach nieco dłużej. W tym przypadku nie pomijamy też spłukiwania odżywki. Zależy nam na dokładnym oczyszczeniu włosów z pozostałości po olejowaniu. Kolejnym krokiem jest oczywiście mycie szamponem i nałożenie emolientowej odżywki. 

Metoda OMO – efekty!

Mycie włosów metodą OMO nie jest skomplikowane i jednocześnie może przynieść bardzo wiele pozytywnych efektów. Zobacz, co możesz zyskać dzięki stosowaniu OMO:

  • mniejszą utratę nawilżenia,
  • ochronę włosów poprzez delikatny proces mycia,
  • zdrowy blask,
  • miękkie i lekkie włosy.
  • wygładzone pasma aż po same końce.

Dla kogo jest mycie włosów metodą OMO?

Przede wszystkim dla posiadaczek włosów wysokoporowatych. Znaczne rozchylenie łusek tego typu kosmyków sprawia, że bardzo łatwo tracą nawilżenie. Ponadto często się puszą, elektryzują i łamią. Metoda OMO powinna sprawdzić się w ich pielęgnacji doskonale, tak samo jak w przypadku włosów kręconych, które nierzadko wymagają podwójnego odżywienia ze względu na swój piękny, lecz wymagający kształt. W przypadku włosów średnioporowatych zachowanie równowagi PEH również spowoduje, że włosy będą lśniące i gładkie. Dlatego posiadaczki tego typu włosów również mogą spróbować rozwiązania – odżywka/mycie/odżywka. Jeżeli posiadasz włosy niskoporowate, czyli te najmniej problemowe, to metoda OMO może nie być najlepszym wyborem. Zalecamy dokładną obserwację i dopasowanie pielęgnacji do kondycji kosmyków, które mogą stać się obciążone i utracić objętość. 

Dzięki metodzie OMO możesz przywrócić włosom ich naturalną równowagę oraz głęboko je odżywić. Sprawdź, czy ta metoda mycia okaże się dla Twoich włosów prawdziwym hitem. Nie zrażaj się, jeżeli pierwsze próby nie będą idealne. Odpowiedni dobór kosmetyków jest tutaj kluczowy. Nie każdemu OMO będzie odpowiadać, ponieważ każde włosy są inne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *