Stylizacja z użyciem wysokich temperatur narzędzi fryzjerskich jest świetnym sposobem na codzienne przygotowanie fryzury. Może jednak narazić nasze włosy na osłabienie i zniszczenia. Nie trzeba jednak zupełnie rezygnować z suszarki, lokówki czy prostownicy, by uchronić kosmyki przed szkodliwym działaniem ciepła – wystarczy odpowiednio je przed nim zabezpieczyć. Sprawdź, co nałożyć na włosy przed suszeniem!

Dlaczego włosy potrzebują ochrony przed wysokimi temperaturami?

Żeby utrzymać włosy w odpowiedniej kondycji nie wystarczy jedynie szampon i odżywka, chociaż stanowią one podstawę pielęgnacji. Należy wziąć pod uwagę wszystkie potrzeby kosmyków, które często wynikają z wykonywanych regularnie czynności. Jeśli codziennie suszysz lub prostujesz włosy, wystawiasz je na działanie wysokich temperatur, które niestety im nie służą. Mogą powodować osłabienie, łamanie, kruszenie, utratę elastyczności, utratę objętości, nadmierne przesuszenie, puszenie, elektryzowanie, a nawet wypadanie. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby każdorazowo zabezpieczyć włosy stosując serum termoochronne zanim sięgniesz po narzędzia fryzjerskie. Polecamy w tym celu serum termoochronne Bioelixire, które doskonale sprawdza się w codziennej pielęgnacji włosów. 

Serum termoochronne do włosów – co to jest?

Serum termoochronne do włosów to silnie skoncentrowany kosmetyk o wszechstronnym działaniu. Skutecznie zabezpiecza przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur stylizacji, czynników atmosferycznych czy promieni UV, a także dogłębnie odżywia, wzmacnia i rewitalizuje kosmyki. Zawarte w serach Bioelixire naturalne i wegańskie składniki skutecznie wspierają kondycję włosów. Znajdziesz w nich m.in. olej z czarnuszki, olej lniany, olej CBD czy olej z baobabu, które dostarczają niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin, minerałów i fitosteroli. Do formuły każdego serum Bioelixire dodaliśmy również inne składniki, m.in. witaminę A, koenzym Q10, jedwab, malachit czy biotynę, które wzmacniają i odbudowują włosy. Każdy olejek został wzbogacony filtrem UV, chroniącym przed uszkodzeniami wywołanymi wpływem promieni UVA i UVB na strukturę włosów. Chociaż ochronę przeciwsłoneczną warto stosować cały rok, jest ona niezwykle istotna szczególnie wiosną i latem, kiedy nasze włosy są często wystawiane na słońce – np. podczas opalania. Ostatni – ale równie istotny – składnik olejków ochronnych Bioelixire to lekkie silikony. Są one w pełni bezpieczne i nie przenikają w głąb włosów, a na ich powierzchni pozostawiają ochronny film, który nie pozwala na ucieczkę wilgoci. Dzięki silikonom kosmyki pozostają naturalnie sprężyste, lśniące i gładkie. Tych, którzy i które zastanawiają się, czy serum silikonowe jest termoochronne uspokajamy – jest i w dodatku działa niezwykle skutecznie!

Jak działa serum termoochronne do włosów?

Przeprowadzone badania hydrofobowości i wytrzymałości włosów oraz obrazowanie ich struktury za pomocą Skaningowego Mikroskopu Elektronowego potwierdziły, że sera Bioelixire są skuteczne w zakresie ochrony przed temperaturami do 260ºC, a dodatkowo dzięki ich zastosowaniu włosy pozostają nienaruszone, gładkie i odporne na uszkodzenia po użyciu narzędzi fryzjerskich. Przed czym dokładnie zabezpiecza olejek ochronny do włosów? Przed wysoką temperaturą, zbytnim rozchylaniem łusek pod wpływem ciepła, rozdwajaniem końcówek, puszeniem oraz wytwarzaniem dodatnich ładunków, które powodują elektryzowanie kosmyków. Używając serum Bioelixire możesz być pewna, że Twoje włosy będą odporne na uszkodzenia, zdrowe i pełne blasku!

Jak stosować serum termoochronne?

Stosowanie serum silikonowego jest niezwykle proste: wystarczy kroplę lub dwie rozetrzeć w dłoniach, a następnie rozprowadzić na wilgotnych lub suchych włosach, omijając skórę głowy. Co ważne, aplikację serum można powtarzać w ciągu dnia zawsze wtedy, gdy będziesz tego potrzebować! Polecamy mieć przy sobie buteleczkę serum Bioelixire w podróży lub podczas aktywnych dni, żeby w mgnieniu oka ujarzmić i wygładzić włosy, a także nadać im delikatnego rozświetlenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *