Bioferment z pokrzywy to innowacyjny składnik kosmetyczny, który cieszy się coraz większą popularnością w produktach do pielęgnacji włosów oraz skalpu, szczególnie w przypadku skór problematycznych, zmagających się m.in. z nadprodukcją sebum, trądzikiem, łojotokiem czy łupieżem.
Pokrzywa – niepozorna roślina o wyjątkowych właściwościach
Pokrzywa (Urtica dioica) kojarzy się głównie z uporczywym chwastem, który pozostawia na ciele piekące ślady. Jest jednak rośliną o niezwykłych właściwościach kosmetycznych. Bogata w witaminy, minerały i inne związki organiczne pomaga skutecznie rozprawić się z wieloma problemami skóry głowy i włosów. W formie biofermentu doskonale sprawdzi się w codziennej pielęgnacji, wspierając przywrócenie i utrzymanie zdrowej kondycji kosmyków oraz skalpu. Dzięki procesowi fermentacji zawarte w pokrzywie substancje aktywne działają jeszcze silniej, a jest ich w tej roślinie naprawdę sporo! Są to m.in. aminokwasy, flawonoidy, antyoksydanty, witaminy A, z grupy B, C, E i K oraz minerały, takie jak magnez, krzem, wapń, żelazo, fosfor i mangan). Obecne w pokrzywie substancje działają wzmacniająco, antyoksydacyjnie i silnie odżywczo, biorą udział w wielu procesach zachodzących w ludzkiej skórze, wspierają zdrowy porost włosów i pomagają normalizować pracę gruczołów łojowych.
Pokrzywa – właściwości kosmetyczne
W kosmetyce pokrzywa sprawdza się szczególnie do oczyszczania i normalizowania produkcji sebum, dlatego doskonale wspiera pielęgnację skór problematycznych i przetłuszczających się włosów, a także terapię przeciwłupieżową. Dodatkowo hamuje nadmierne wypadanie kosmyków, wspiera zdrowy porost, zagęszcza i wzmacnia włosy oraz przywraca ich zdrowy blask. Chroni też kolor przed blaknięciem, co jest szczególnie istotne w przypadku włosów farbowanych oraz podczas ekspozycji na promienie ultrafioletowe. Jej właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne pomagają w leczeniu trądziku i innych problemów skórnych. Ponadto pokrzywa redukuje łojotok i korzystnie wpływa na wygląd cery. Przyspiesza też mikrokrążenie skóry, chroni przed działaniem wolnych rodników wolnymi rodnikami i zmniejsza obrzęki.
Bioferment z pokrzywy – dlaczego warto go stosować?
Biofermentacja to proces, w którym surowce roślinne są przekształcane przez mikroorganizmy (np. bakterie lub drożdże). Taki proces zwiększa biodostępność zawartych w roślinach substancji odżywczych, które są rozkładane na mniejsze, łatwiej przyswajalne cząsteczki. Biofermentowane składniki wykazują wyższą skuteczność, dzięki większej koncentracji związków aktywnych.
Bioferment z pokrzywy na włosy – działanie
Bioferment z pokrzywy posiada szerokie spektrum działania na włosy:
- wzmacnia ich strukturę,
- zwiększa odpornośc na uszkodzenia,
- zapobiega łamliwości,
- hamuje nadmierne wypadanie,
- wspiera zdrowy porost,
- zagęszcza włosy,
- stymuluje mikrokrążenie,
- pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia,
- działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie,
- łagodzi podrażnienia skóry,
- redukuje łupież i łojotok,
- normalizuje pracę gruczołów łojowych,
- poprawia kondycję skóry i włosów,
- nadaje połysku,
- odżywia,
- opóźnia procesy starzenia,
- chroni włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych,
- zapobiega blaknięciu koloru.
Jak stosować bioferment z pokrzywy?
Bioferment z pokrzywy sprawdza się jako składnik kosmetyków do codziennej pielęgnacji włosów i skóry głowy. Jako dodatek do szamponu, odżywki, maski czy wcierki będzie świetnym dodatkiem do codziennej rutyny, szczególnie w przypadku skór problematycznych oraz farbowanych lub osłabionych włosów, a także tych z tendencją do nadmiernego wypadania czy matowienia. Regularnie stosowane kosmetyki z biofermentem z pokrzywy pomogą zahamować wypadanie włosów, uregulować pracę gruczołów łojowych, ukoić podrażniony skalp i uporać się z łupieżem. Żeby wykorzystać jego właściwości możesz dodać bioferment z pokrzywy do gotowych produktów kosmetycznych, aby wzmocnić i rozszerzyć ich działanie.