Starasz się pielęgnować codziennie swoje włosy: dokładnie je myjesz, nakładasz wysokiej jakości odżywkę, maskę, suszysz kosmyki i… są czyste, błyszczące, ale bardzo spuszone. Dlaczego tak się dzieje? Co wpływa na puszenie włosów i jak zamienić rozczarowanie w zachwyt? Poznaj najlepsze sposoby na puszenie się włosów!

Skąd bierze się puszenie włosów?

Nikt nie chce, aby ,,bad hair day” zdarzał się codziennie. Dlatego coraz więcej osób zaczyna przygodę ze świadomą pielęgnacją i szuka najlepszych sposobów na pozbycie się uciążliwych problemów. Jednak czasami samodzielne próby zwalczenia włosowych kłopotów kończą się niepowodzeniem i demotywacją, szczególnie w internetowym natłoku informacji i mitów związanych z dbaniem o włosy. Bardzo ważne jest w takiej sytuacji, by przede wszystkim poznać źródło problemu.

Jak powstaje efekt puchu? Łuska włosa rozchyla się i pozwala wniknąć wilgoci do środka. Kosmyki zaczynają niesfornie się plątać, a my zauważamy widoczne i nieprzyjemne puszenie. Pamiętajmy jednak, że jest wiele różnych czynników wpływających na puszące się końce.

Jednym z powodów takiej sytuacji może być oczywiście wilgotność i różnice temperatur między pomieszczeniami. Wystarczy, że zimą spędzamy czas w ogrzewanych budynkach lub pracujemy w lokalu gastronomicznym, który jest źródłem ciepła i pary wodnej. Włosy stają się wtedy gąbką, która wchłania nadmiar wody. 

Wpływ na puszenie się włosów mają również uszkodzenia mechaniczne. Wszelkie tarcia, wynikające np. z noszenia nakryć głowy zimą, ocieranie poduszki o włosy w trakcie snu, pocieranie ręcznikiem, szczotka lub gumka wyrywająca kosmyki… To wszystko może mieć istotny wpływ na stan włosów – czym ich kondycja jest słabsza, tym trudniej będzie opanować puszenie.

Sposoby na puszenie się włosów

Naturalne sposoby na puszące się włosy nie zawsze są skuteczne. Domowe maski, płukanki i olejki pielęgnują włosy, ale nie rozwiążą całkowicie problemu, jeżeli struktura włosa będzie regularnie uszkadzana. Co zatem możemy jeszcze zrobić?

Suszarka z funkcją jonizacji 

Gorące powietrze suszarki powoduje, że woda z naszych włosów wyparowuje podczas suszenia. Operowanie ciepłem wspomaga wytwarzanie się jonów dodatnich na kosmykach. Gdy są one naelektryzowane, osłabia się ich kondycja oraz zdecydowanie trudniej o idealne ułożenie fryzury, a dodatkowo ubocznym efektem mogą być spuszone włosy. Pomocna może okazać się suszarka z funkcją jonizacji. W trakcie suszenia wytwarza ona jony ujemne, które neutralizują działanie ładunków dodatnich. Koniec z naelektryzowaną fryzurą! Pasma staną się bardziej gładkie i lśniące. Jonizacja pozytywnie wpływa na włosy: ich łuski lepiej się domykają i nie tracą nawilżenia. 

Temperatura wody

Używaj chłodniejszej wody do mycia – wysoka temperatura rozchyla łuskę włosa i może powodować przesuszenie kosmyków. Co za tym idzie, stają się one również bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. W przypadku gdy dodatkowo po takiej gorącej kąpieli owiniesz włosy w ręcznik, stworzysz niekorzystną “saunę”, która sprawi, że kosmyki będą się puszyły.

Analiza pielęgnacji

Przeanalizuj swoją pielęgnację. Jak być może już wiesz, każdy produkt do włosów ma inne zastosowanie. Jeśli zmagasz się z puszeniem włosów, może być to wynikiem używania zbyt wielu produktów opartych na humektantach. Są one bardzo przydatne, jednak posiadają zdolność wiązania wody i ich nadmiar w pielęgnacji objawi się efektem puchu. Warto też unikać alkoholi i siarczanów, które wysuszają włosy.

Co na puszenie włosów?

Masz włosy puszące się na końcach? Zastanawiasz się, co stosować na puszące się włosy? Poniżej lista propozycji!

Bioelixire Serum silikonowe Argan + Filtr UV  

Lekkie silikony to świetny sposób na zapanowanie nad puszeniem czy elektryzowaniem włosów. Wbrew wielu mitom, nie są szkodliwe dla włosów, skóry czy środowiska naturalnego. Serum silikonowe z olejkiem arganowym to prawdziwy pogromca puchu. Lekki silikon nadaje włosom gładkość. pokrywa je ochronnym filmem, domyka łuski i natychmiastowo poprawia wygląd. Warstwa ochronna zapobiega również nadmiernej utracie wody. Dzięki temu kosmyki zachowują wyższy poziom nawilżenia. Dodatkowo serum silikonowe od Bioelixire zawiera olejek arganowy, który dogłębnie odżywia włosy, intensywnie je wzmacnia i zapewnia uczucie gładkich, miękkich włosów. Zawiera aż 99% glicerydów (w tym kwasy tłuszczowe oleinowy i linolowy), witaminy A i E, minerały, ksantofile, karotenoidy, tokoferole, sterole, polifenole, fitosterole oraz przeciwutleniacze. Zawarty w serum filtr UV zabezpiecza przed szkodliwym wpływem promieniowania UVA i UVB.

Bioelixire Serum silikonowe Czarnuszka + Filtr UV 

Serum Bioelixire z olejkiem z czarnuszki zawiera kwasy omega 6, fitosterole, fosfolipidy i beta-karoten. Czarnuszka to prawdziwa bomba odżywcza dla włosów. Serum od Bioelixire zawiera również malachit, biorący udział w  produkcji keratyny, kolagenu i melaniny, która nadaje włosom głębszego koloru. Składniki aktywne wnikają głęboko w strukturę włosów, pozostawiając je lśniące i odżywione. Rozetrzyj kilka kropel w dłoniach i rozprowadź równomiernie po całej długości włosów, unikając nakładania kosmetyku bezpośrednio na skórę głowy. Dzięki filtrowi UV, serum z czarnuszką chroni przed negatywnym wpływem promieni słonecznych i zabezpiecza włosy podczas zabiegów z użyciem wysokich temperatur narzędzi fryzjerskich.

Woda lamelarna Bioelixire Expert

Woda lamelarna z serii Bioelixire Expert ma właściwości kondycjonujące, które przywracają włosom miękkość, elastyczność i blask, jednocześnie naprawiając uszkodzenia w ich strukturze dzięki zawartym w składzie lamelom i składnikom odżywczym. Woda lamelarna do włosów ma lekką konsystencję, która nie obciąża włosów i jest łatwa w aplikacji. Pozwala osiągnąć efekty zbliżone do tradycyjnej laminacji w zaledwie kilka chwil.

Bioelixire Serum silikonowe baobab, biotyna & olejek konopny + Filtr UV 

Silikonowe serum z biotyną, baobabem i olejkiem konopnym oraz filtrem UV od Bioelixire to ratunek dla włosów przesuszonych, szorstkich i ze skłonnością do puszenia. Efekty stosowania serum zauważysz od razu, tuż po naniesieniu go na pasma. Naturalne składniki, takie jak olejek konopny, biotyna i baobab to również doskonały koktajl odżywczy, wzmacniający końcówki włosów. W składzie serum od Bioelixire znajdziemy również ochronny baobab, który zawiera witaminy A,D, E i F oraz kwasy tłuszczowe. To jednak nie koniec! Zawarte w nim minerały – wapń, magnez, potas, cynk, oraz tiamina, bioflawonoidy i błonnik – również przyczyniają się do widocznych zmian w kondycji włosów. Skład serum został również wzbogacony w filtr UV, który czuwa nad zabezpieczeniem kosmyków przed działaniem promieni słonecznych UVA i UVB. Pamiętaj, aby serum nałożyć w niewielkiej ilości na kosmyki (suche lub wilgotne), omijając skórę głowy.

Bioelixire Serum silikonowe Jedwab + Witamina A + koenzym Q10 + Filtr UV

Co jeszcze sprawdzi się na puszące się włosy? Serum silikonowe z jedwabiem, witaminą A i koenzymem Q10. Witamina A (retinol) to dobrze znany kosmetyczny hit – wzmacnia włosy i skutecznie zapobiega rozdwajaniu się końcówek. Z kolei koenzym Q10 zwalcza wolne rodniki i – wnikając wewnątrz włosów – wspiera ich odbudowę. Lekkie silikony otulają włosy ochronnym filmem, który sprawia, że mniej się puszą i zachowują odpowiednią wilgotność. Serum silikonowe od Bioelixire zawiera również cenny jedwab, będący źródłem protein. Wiąże wodę i widocznie wygładza strukturę włosa, a także odżywia je dzięki zawartości witamin A, z grupy B, E i F. Dodatek filtra UV dba o pełną ochronę włosów przed słońcem. Serum powinno być nakładane na włosy w niewielkiej ilości, omijając skórę głowy. Serum można nakładać kilka razy dziennie, w małych ilościach. Zbyt dużo produktu na kosmykach spowoduje obciążenie włosów i nieciekawy efekt sklejenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *